Dzień Dobry TVN

sezon 25

Dzień Dobry TVN

Jak wymalować sobie zawód? Makijażystki Marta Gąska, Katarzyna Czaja i Marta Parciak opowiedziały o swojej pracy. Jak zaczynały? – Przez pierwsze dwa, trzy lata nie zarabiałam prawie nic – powiedziała Gąska. – Od samego początku branża beauty była dla mnie bezlitosna – zdradziła Parciak. – My jesteśmy trochę psychologiem, wchodzimy w bardzo bliski kontakt z osobami – dodała Gąska.

Nastolatek na rozstaju dróg

Trener mentalny i biznesowy Jakub B. Bączek wyjaśnił, jak pomóc dziecku wybrać jego drogę życiową? – Najważniejsze jest, żeby zaakceptować tę drogę – powiedział. Co może pomóc na odnalezienie swojej ścieżki kariery?

15 najlepszych polskich dań

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Daria Ładocha przygotowywała typowe polskie dania. Co pojawiło się na stole?

„Jezu, ty się tym zajmij”

Angażował w Kościele kobiety, zachęcał do czytania Biblii, postulował o prowadzenie mszy w językach narodowych. Ojciec Dolindo żył w XIX wieku i wyprzedzał swoje czasy. Był oskarżany o herezję, poddawany badanom psychiatrycznym i zawieszany w obowiązkach. Autorka książek o księdzu Dolindo Joanna Bątkiewicz-Brożek opowiedziała o jego życiu. – Urodził się w rodzinie, gdzie było jedenaścioro dzieci, panował głód i przemoc – powiedziała. – Całe pasmo jego życia to były cierpienia – dodała Joanna Bątkiewicz-Brożek. – To pierwszy człowiek, który w Kościele mówił o geniuszu kobiety – zaznaczyła.