Dzień Dobry TVN

sezon 49

Dzień Dobry TVN

Prof. Jerzy Vetulani był wybitnym neurobiologiem. Publicznie mówił o leczniczym wpływie marihuany oraz o tym, że jest ateistą i poligamistą. W 2017 roku zginął potrącony przez samochód. – Zbierał czaszki psów na przykład na wsiach, to była taka jego rzecz od najmłodszych lat – powiedział jego syn Tomasz Vetulani. – Był opiekuńczym ojcem – dodał. Jak wyglądało życie i praca profesora?

Wnuk prof. Vetulaniego wspomina dziadka

Profesor Jerzy Vetulani był zwolennikiem legalizacji marihuany. Jego wnuk Franciszek Vetulani opowiedział, jak dziadek ukształtował jego osobowość. – Momentami prześcigałem go w radykalizmie – powiedział w „Dzień Dobry TVN”. – Jesteśmy jednym z krajów, w którym debata wokół tego, czy ludzie palą czy nie jest bardzo mocno zakłamana i podlana sosem strachu i paniki – powiedział poseł Krzysztof Śmiszek. Co przemawia za legalizacją marihuany?

Zakochany w Odrze

Michał Zygmunt to muzyk i aktywista rzeczny. – To bogactwo nieznanych dźwięków przyciągnęło mnie nad rzekę – powiedział. – Uważam, że jest czas powrotu nad rzeki – dodał.

Wirtuoz gitary rusza w trasę po Polsce

Gitarzysta Marcin Patrzałek opowiedział o tym, z czego musiał zrezygnować, aby grać zawodowo na gitarze. Dlaczego jego instrument jest niezwykły? – Stworzyliśmy instrument, który jest zupełnie unikatowy – powiedział. Kiedy zaczyna się jego trasa koncertowa? Na koniec rozmowy wykonał piosenkę ze swojej nadchodzącej płyty.