Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Na początku programu Bartek Jędrzejak podzielił się pogodowymi informacjami. Czy możemy spodziewać się słońca w tym tygodniu?

Spacer po Krakowie z wyjątkowym przewodnikiem

Pan Tadeusz od dwóch lat nie ma dachu nad głową. Z pomocą przyszła mu Fundacja Los Polacos, która zaangażowała go w roli przewodnika po Nowej Hucie w Krakowie. Pan Tadeusz ze swojego zadania wywiązał się wyśmienicie i dzięki temu udało się zebrać sporą kwotę, która pozwoli na wynajęcie dla niego mieszkania na zimę. Z Krakowiakiem w „Dzień Dobry TVN” porozmawiała Kinga Burzyńska.

Jak wygląda życie w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund?

Spitsbergen znajduje się w archipelagu Svalbard na Morzu Arktycznym i należy do Norwegii. Na Spitsbergenie działa Polska Stacja Polarna w Hornsund. Niedawno Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie ogłosił nabór kandydatek i kandydatów na uczestników 43. wyprawy polarnej. Jak wygląda praca i życie w tak odludnym miejscu? O tym opowiedzieli kierownik 42. Wyprawy Polarnej do Hornsund Joanna Perchaluk-Mandat oraz zastępca kierownika Sebastian Szczurtek.

Impreza firmowa – co wolno, a czego nie?

W konsekwencji opublikowanych przez dziennik „Fakt” zdjęć, na których dyrektorowie NFZ bawią się na zakrapianej imprezie, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski wydał oficjalny zakaz spożywania alkoholu w czasie spotkań pracowniczych. Czy inni pracodawcy pójdą w jego ślady? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedzieli: prawnik Jacek Kosiński i socjolog Tomasz Sobierajski.

Agnieszka Jastrzębska i informacje ze świata gwiazd

W studiu programu Agnieszka Jastrzębska podzieliła się informacjami ze świata show-biznesu. Opowiedziała między innymi o firmie Kylie Jenner, zimowym wejściu Denisa Urubko na Broad Peak wraz z byłą Miss Finlandii i obywatelstwie Meghan Markle.