Dzień Dobry TVN

sezon 25

Dzień Dobry TVN

Edmund Gruszecki to stolarz z pasją. Swoim ulubionym zajęciem zainteresował córkę Izabelę. Jak wygląda ich wspólna praca w warsztacie stolarskim? Jakie tworzą meble? O tym opowiedzieli w „Dzień Dobry TVN”.

Jak legalnie sprzedawać własne rękodzieło?

Chęć sprzedaży ręcznie wytworzonych rzeczy wiąże się z pewnymi formalnościami. Co powinna zrobić osoba, która sprzedaje na małą skalę? Jak legalnie sprzedawać rękodzieło? Na te i wiele innych pytań w „Dzień Dobry TVN” odpowiedział Przemysław Ligęzowski - radca prawny.

Okienko życia dla królików i gryzoni. Jak działa?

Okienko życia dla królików i gryzoni w Lublińcu to miejsce stworzone przez Magdalenę Nowaczyk. To właśnie tu przebywają samotne króliki, chomiki, szynszyle i myszoskoczki, które szukają kochającego domu. Jak narodził się pomysł na tę inicjatywę?

Prezydenci USA i ich „pierwsze psy”

Zwierzęta w Białym Domu mają ocieplać wizerunek gospodarza oraz jego rodziny. Pomagają pokazać prezydencką rezydencję jako nie tylko miejsce działań politycznych, ale też takie, w którym toczy się normalne życie. Od 1849 roku każdy prezydent USA miał zwierzęta. Zrezygnował z tego jedynie Donald Trump. Jakie psy na przestrzeni lat gościły w Białym Domu? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedziała amerykanistka dr Renata Nowaczewska.

Kosmiczna architektura w Katowicach i jej kulisy

Architektura Katowic jest głównie tworem rozwoju przemysłowego cechującego ostatnie 160 lat. Niektóre obiekty są bardzo fantazyjne, a wręcz kosmiczne. O tajemnicach najbardziej znanych katowickich budowli opowiedział między innymi architekt Ryszard Nakonieczny.