Dzień Dobry TVN

sezon 36

Dzień Dobry TVN

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Piotr Kucharski przygotował zdrowie i zielone dania na każdy dzień tygodnia. Jak zrobić jesienne ratatouille?

Jak zachęcić dziecko do uprawiania sportu?

Z początkiem roku szkolnego w „Dzień Dobry TVN” wystartował cykl "(Od)wagi dzieciaki". Jest to akcja poświęcona problemom związanym z nadwagą u dzieci. Do wyjątkowej inicjatywy przyłączyła się lekkoatletka Emilia Ankiewicz. Jak zdaniem olimpijki powinien wyglądać idealny plan treningowy dla najmłodszych? O swojej działalności sportsmanka opowiedziała w „Dzień Dobry TVN”.

Opony na terenie Nadleśnictwa Lipusz. Jak często leśnicy znajdują śmieci w lesie?

Wyrzucanie śmieci do lasu to prawdziwa plaga. Leśnicy co roku znajdują w lasach tony zanieczyszczeń. Ostatnio na terenie pomorskiego Nadleśnictwa Lipusz ktoś wywiózł do lasu 150 opon. Z leśnikami Janem Kowalką i Wojciechem Kiełpikowskim spotkała się dziennikarka „Dzień Dobry TVN” Agata Zjawińska. - Jedyne co mogliśmy zrobić, to jak najszybciej uprzątnąć teren - powiedział jeden z nich.

Dlaczego śmieci w lasach stanowią realne zagrożenie?

Polacy wyrzucają do lasu niemal wszystko – od butelek po sprzęty AGD czy zużyte meble. Choć nie od dziś problem ten jest nagłaśniany, to wciąż w każdym lesie w Polsce można bez trudu znaleźć śmieci. Okazuje się, że prócz niekorzystnego wpływu na środowisko, takie znaleziska mogą także być zagrożeniem dla zwierząt. O problemie w „Dzień Dobry TVN” opowiedział przyrodnik i filmowiec Marcin Kostrzyński.