Dzień Dobry TVN

sezon 49

Dzień Dobry TVN

Gościem „Dzień Dobry TVN” była piosenkarka Basia Hetmańska, która wcześniej występowała pod pseudonimem Candy Girl. Jak wyglądała jej trasa koncertowa w Chinach i w Korei Południowej? Opowiedziała też, dlaczego zrezygnowała ze swojego pseudonimu artystycznego.

Co Ci się śniło?

Co śniło się przechodniom w Warszawie? Czy sprawdzają, co oznaczają ich sny? O tym jak rosła popularność senników powiedziała prof. Anna Nasiłowska, pisarka i poetka. Astrolog Merkurja Anna Grzywaczewska-Ciuciura wyjaśniła, jak interpretować sny.

Znaczenie symboli w naszym życiu

Psycholożka, psychoterapeutka, felietonistka i autorka poradników Katarzyna Miller opowiedziała o swojej nowej książce „Poczuj życie. Karty symboli”. Jakie znaczenie w naszym życiu mają symbole?

Prace domowe: zadawać czy nie zadawać?

Co uczniowie i ich rodzice sądzą o pracach domowych zadawanych w szkole? – On jest zmęczony, jego mózg jest zmęczony po szkole i siadanie do lekcji i przygotowanie się na sprawdzian, to już za dużo – powiedziała Dominika, mama Michała. Jaki ma to wpływ na życie rodzinne? Czy jest możliwe zrezygnowanie z zadawanie prac domowych? Czy każda czegoś uczy? Powiedział o tym dr hab. Maciej Jakubowski, socjolog i ekonomista. – Można powiedzieć, że jest ich mało i można powiedzieć, że jest ich dużo i to będzie prawda – zaznaczył.

Pyszności dla zabieganych

Jan Kuroń przygotowywał dania z pastą z fasoli. Jakie przepisy zdradził?