Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Na nowo wybudowanym wrocławskim osiedlu powstało także miejsce zabaw dla dzieci wielkości… miejsca parkingowego. Co o tej sytuacji myślą rodzice i pedagodzy? A co według dzieci jest najważniejsze na placu zabaw?

Plac nie do zabaw

Jak zagospodarować niewielki plac zabaw i czy da się go stworzyć w mieszkaniu kub na balkonie? O tym opowiedział Paweł Zawitkowski. – Dziecku potrzebny jest ruch i zabawa do życia, do dobrego funkcjonowania, do odżywiania mózgu i całego organizmu, do obciążania swojego ciała tak, żeby kości, mięśnie i stawy dobrze się rozwijały – powiedział fizjoterapeuta.

Krew pępowinowa – czy warto ją przechowywać?

Jak należy przygotować się do porodu? Coraz częściej młodzi rodzice decydują się na pobranie krwi pępowinowej. Dlaczego decydują się na to? – Krew pępowinowa jest takim bardzo specyficznym źródłem, bardzo bogatym źródłem komórek macierzystych – powiedział ginekolog prof. dr hab. Rafał Stojko. Do leczenia jakich chorób wykorzystuje się krew pępowinową? Jak się ją pobiera i czy warto ją przechowywać?

Zadbaj o przyszłość dziecka

Izabela Janachowska zdecydowała się na pobranie krwi pępowinowej. Dlaczego podjęła taką decyzję? Dr n. med. Katarzyna Pawelec z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego opowiedziała, jakie właściwości ma krew pępowinowa i jak można wykorzystywać pobrane z niej komórki macierzyste.

Andrzej Polan robi sobie jaja

W kuchni „Dzień Dobry TVN” gotował Andrzej Polan. Jakie dania przyrządził?

15 lat iTVN na koncercie w Essen

W Essen odbyły się obchody 15-lecia stacji iTVN. – Niesamowita energia na scenie, ale też na widowni. Widać, że Polonia, nie tylko z Niemiec, ale też z Holandii, Belgii, czka na ten moment, czeka na ten koncert. I dla nas to jest też ważny moment, bo to jest spotkanie z ludźmi, którzy nas oglądają. My jesteśmy dla nich i dzięki iTVN można nas oglądać na całym świecie – powiedział Bartek Jędrzejak. Jakie atrakcje towarzyszyły temu wydarzeniu i kto pojawił się na imprezie?