Dzień Dobry TVN

sezon 25

Dzień Dobry TVN

Marcin Popkiewicz to fizyk jądrowy i analityk megatrendów. Od lat ostrzega przed skutkami globalnego ocieplenia i nadmiernym zużyciem energii. Jak w swoim życiu codziennym stara się dbać o planetę?

Noteć wysycha na naszych oczach

Dlaczego Noteć wysycha? Wyjaśnił to w „Dzień Dobry TVN” prof. Leszek Pazderski, naukowiec badający tematykę Noteci. – Woda została zassana przez dwa skumulowane leje depresji z pobliskich odkrywek węgla brunatnego – powiedział.

Dziś Dzień Czystego Powietrza

O prognozie pogody opowiadała Diana Kautz, która spotkała się z Klaudią Bartkiewicz, kierownikiem Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

Mariachi z Placu Garibaldi

Mariachi to wizytówka Meksyku. – To część naszej tradycji – powiedziała Ruth Duran, klientka salonu Tenampa. Jak zmieniło się ich życie w związku z pandemią koronawirusa?

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Meksyku?

Honorata Zapaśnik, to reporterka „Dzień Dobry TVN’, która mieszka w Meksyku. Jak wygląda tam sytuacja w związku z pandemią koronawirusa? – Meksyk jest podzielony na cztery strefy – powiedziała. – Miasto Meksyk znajduje się w strefie pomarańczowej, co oznacza, że restauracje mogą normalnie funkcjonować, ale są wcześniej zamykane – zaznaczyła. – W weekendy restauracje są oblegane – dodała. Czy maseczki na zewnątrz są obowiązkowe?