Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Dr Paweł Wisz to polski lekarz, który pracuje z robotami. – Siedzimy sobie przy konsoli i z pomocą konsoli sterujemy narzędziami, które znajdują się w ciele pacjenta – powiedział w „Dzień Dobry TVN”. Jakie operacje mogą być wykonywane z pomocą robotów?

Ciężko pozwolić mi na samodzielność mojego dziecka

Mamy Paulina Nowak oraz Aneta Pydyn opowiedziały o tym, jak ciężko jest im pozwolić swoim dzieciom na samodzielność. – Bardzo pozwalałam swojej pierwszej córce na samodzielność, stwierdziłam, że mama musi jej wszystko pokazywać, że mama wszystkiego uczy – powiedziała Pydyn. – Jak znajomi pytają, dlaczego wyprowadzam psa, to mówię, że Antosia pies może przewrócić, bo to duży pies – powiedziała Nowak. – Tylko przegapiłam ten moment, że Antoś jest wyższy ode mnie i mógłby sobie sam z tym poradzić – dodała. Psycholog Iwona Wiśniewska wyjaśniła, jak pozwolić dziecku na samodzielność.

Dlaczego dorosłe dzieci późno się usamodzielniają?

Pedagog i mama Sylwia Anderson-Hanney oraz mama Joanna Pomianowska rozmawiały na temat samodzielności dzieci. Dlaczego chronimy dzieci przed porażkami?

Narodowe święta w innych krajach

Polka wychowana we Francji Joanna Dwernicka, dziennikarz Ryan Socash oraz brytyjski przedsiębiorca Patrick Ney opowiadali o narodowych świętach w ich krajach. Jak świętują Francuzi, Brytyjczycy, a jak Amerykanie?