Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

30-letni pilot wojskowy ma za sobą 800 godzin nalotu. Maria Muś ma 25 lat i 2000 godzin nalotu za sterami śmigłowca. Jest jedyną kobietą gronie pięciu osób, które zajmują się akrobatyką śmigłowcową. – Uwielbiam rywalizację, dlatego jak zaczęłam latać to zaczęłam szukać w tym lataniu czegoś, co mogłoby mi tę sportową rywalizację dać. Miałam okazję polecieć śmigłowcem akrobacyjnym i po tym stwierdziłam „dobra, to jest to druga rzecz, którą chcę robić”. Akrobacje śmigłowcowe to jest teraz moje największe marzenie i do tego dążę – wyznała Maria Muś. Jak wyglądają jej ćwiczenia i treningi? Jak odnajduje się w środowisku zdominowanym przez mężczyzn?

Maria Muś – lotnicza gwiazda

Gościem „Dzień Dory TVN” była Maria Muś, 25-latka, która kręci akrobacje śmigłowcem. Jakimi maszynami lata najczęściej? Co jest potrzebne, aby zacząć przygodę z podniebnymi akrobacjami? – Robi to tylko pięć osób na świecie, właśnie tą taką akrobację, gdzie jest śmigłowiec, lata pełne figury akrobacyjne tak jak samolot. Trzeba wyszkolić siebie i jeszcze przeprowadzić przez to śmigłowiec, ponieważ niestety nie każdy śmigłowiec jest certyfikowany do tego, żeby latać akrobacje. I tak naprawdę to jest też bardzo trudna rzecz – powiedziała pilot śmigłowca.

A co w pogodzie?

Bartek Jędrzejak przedstawił szczegółową prognozę pogody na dziś.

Jak prawidłowo czyścić zęby?

Jak myć zęby? Wydawać by się mogło, że nie ma w tym nic trudnego. Jednak stomatolog Beata Golan wyjaśniła, dlaczego ta niby prosta czynność może sprawiać kłopoty. Jakie są różnice między szczoteczką manualną i elektryczną, i którą lepiej używać? Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów?

Placido Domingo Jr o przyjaźni z ojcem

Tylko w „Dzień Dobry TVN” Placido Domingo Jr, muzyk, kompozytor i syn artysty Placido Domingo, opowiedział o swojej relacji z ojcem i o swojej scenicznej działalności. Co jest dla niego ważniejsze: śpiewanie czy komponowanie dla innych twórców? Dlaczego w wieku 40 lat postanowił rozpocząć karierę wokalną? Jak czuje się na scenie, występując razem z ojcem? – Dziś jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi. Mamy bardzo dobrą relację. Tata zawsze mnie wspierał. Bardzo się kochamy – wyznał Placido Domingo Jr.