Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Dorota Wellman odwiedziła byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego żonę Annę w ich posiadłości w Budzie Ruskiej. Porozmawiała z nimi o ich wiejskim życiu i o tym, jak spędzają czas z rodziną i przyjaciółmi na Podlasiu. Była para prezydencka pokazała także swoje ulubione miejsca w okolicy. Jak to się stało, że w Budzie Ruskiej znaleźli swoje miejsce na ziemi? Jak przyjęli ich sąsiedzi?

Gęś w kuchni

W kuchni „Dzień Dobry TVN” gotował Sebastian Olma, który zdradził, jak prawidłowo przyrządzić gęś. Podzielił się także przepisami na: bulion z gęsi z chili, imbirem i kolendrą oraz gęś z kluskami śląskimi i czerwoną kapustą.

Pogoda na dziś

Tomasz Zubilewicz przedstawił szczegółową prognozę pogody. W ośrodku rehabilitacyjnym dla jeży porozmawiał także z ich opiekunem. Jakie sekrety skrywają jeże?

Jelczem do Nepalu

W 1979 roku wyruszyła pierwsza ekspedycja z Jeleniej Góry w Himalaje. Grupa została podzielona na dwie części: 6 osób poleciało samolotem, a 9 przejechało całą Europę i Bliski Wschód… Jelczem. W przyszłym roku obchodzona będzie 40. rocznica zdobycia przez Polaków Szczytu Mount Everest. Z tej okazji Maciej Pietrowicz, syn himalaisty, zorganizował niezwykłą wyprawę. – Jedziemy w Himalaje w 2020 roku, dokładnie tą ciężarówką, którą w ubiegłym wieku pokonywano tę trasę – zdradził pomysłodawca wyprawy. Jak wyglądają przygotowania do wyjazdu?

Jelczem w Himalaje

Gościem „Dzień Dobry TVN” był Maciej Pietrowicz, inicjator projektu i uczestnik wyprawy „Jelczem w Himalaje”. – Teraz możemy zrobić to w sposób bardzo ostentacyjny, bo tego Jelcza nie da się nie zauważyć, i pokazać, kraj po kraju, miasto po mieście przejeżdżając, kim Polacy są na świecie – wyjaśnił. Opowiedział o wyprawie z 1979 roku, która była inspiracją do projektu. Jak wówczas Polacy podbijali Himalaje i co sprawiło, że osiągali tak spektakularne sukcesy?