Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

8 lat temu doszło do trzęsienia ziemi w Japonii, które wywołało potężną falę tsunami, a ta z kolei uszkodziła elektrownię atomową w Fukushimie. To była jedna z największych katastrof naturalnych w historii. O tym mówi dokument „Fukushima – WSTĘP WZBRONIONY”. Fragmenty można było obejrzeć w „Dzień Dobry TVN”, a cały materiał będzie emitowany 10 listopada w TVN Turbo.

Fukushima – życie po katastrofie

Prowadzący program „WSTĘP WZBRONIONY” Jacek Podemski opowiedział o szczegółach katastrofy w Fukushimie i o tym, jak wyglądała praca nad dokumentem. – Nie ma jednej stref, gdzie mówimy, że wejść nie można. Jest pięć tzw. czerwonych stref – do niech wstępu w zasadzie nie ma – wyjaśnił dziennikarz.  Jak obecnie wygląda życie w Fukushimie? Czy można udać się tam na wyprawę turystyczną? Dlaczego turystyka atomowa przyciąga tłumy?

Pogoda na dziś

Tomasz Zubilewicz przedstawił prognozę pogody.

Do zobaczenia w Bradze!

Michał Cessanis odkrywał nieznane oblicza Portugalii i wyruszył w podróż do Bragi, czyli najświętszego miejsca Portugalii. Braga to jedno z najstarszych portugalskich miast, jego historia zaczęła się ponad 200 lat temu. Co warto zobaczyć w Bradze? Wszyscy mieszkańcy na to pytanie odpowiedzą jednoznacznie – kościoły! Przewodnik Joao Gomes pokazał najpiękniejsze zakamarki miasta.