Dzień Dobry TVN

sezon 48

Dzień Dobry TVN

Jesienna aura i coraz chłodniejsze wieczory to pretekst do włączenia ogrzewania w domach i mieszkaniach. W dzisiejszym programie o sposobach na pozbycie się suchego powietrza porozmawialiśmy z blogerką Agnieszką Kałużą, znaną w sieci jako Aga Pomaga. Specjalistka poza specjalnymi nawilżaczami, zaproponowała wywieszenie prania lub położenie wilgotnego ręcznika na kaloryferze. Jakie nieprzyjemne dolegliwości zdrowotne powoduje nieodpowiednia temperatura w domu? Jakie działanie ma aromaterapia? Do czego przydadzą się rośliny?

Lekarze od pokoleń

Profesor Jerzy Sadowski, jeden z najwybitniejszych polskich kardiochirurgów, pierwszy na świecie wykonał operację wszczepienia bezszwowej zastawki serca. Swoje zamiłowanie do medycyny wyniósł z rodzinnego domu. - Tata był ordynatorem dużego oddziału ortopedyczno-urazowego w szpitalu w Łodzi. Był bardzo aktywnym chirurgiem. Mama również była lekarzem mikrobiologiem. W domu dyskutowali, co działo się w pracy, jakich operacji dokonali, jacy byli chorzy - powiedział profesor. Kardiochirurg jest drugim pokoleniem w rodzinie kontynuującym zawód lekarza. Nie przypuszczał, że dzieci również będą chciały iść jego śladem.

Komentarze i pytania naszych widzów

Robert Stockinger prosto z kuchni „Dzień Dobry TVN” sprawdzał komentarze pozostawione na naszych mediach społecznościowych. Jaką kawę wybierają prawdziwi smakosze? W jakich kubkach najlepiej smakuje?

Egipskie skarby w Warszawie

Bartek Jędrzejak za sprawą niesamowitej wystawy „Tutanchamon - Grobowiec i Skarby” przeniósł się w czasie do egipskiego faraona panującego w XIV wieku p.n.e. Jakie zabytki w Dolinie Królów odkrył 100 lat temu archeolog Howard Carter? Jak wygląda pozłacany sarkofag Tutanchamona? Na te i na inne, także pogodowe pytania w dzisiejszym programie odpowiadał nasz prezenter. Jaki front powietrzny zmierza w kierunki Polski?

Ile warto wiedzieć o przeszłości partnera?

Gdy wchodzimy w nowy związek, chcemy jak najwięcej wiedzieć na temat naszej drugiej połówki. Czy to dobry pomysł, żeby dopytywać partnera o jego eks? - Ocen powinniśmy się raczej wystrzegać. Jest taka zasada, że o byłej pracy i byłych partnerach raczej nie powinniśmy mówić źle. W większości to więcej mówi o nas. Zalecam uważne słuchanie tych opowiadań, bo one bardzo dużo mówią o człowieku - wyznała psychoterapeutka Marzena Mawricz. Czy silnie wypowiedziane emocje wskazują na niezakończone uczucie? Ile powinniśmy mówić o naszej intymnej przeszłości?

Jaśmin w piosence „Słoneczniki”

Na scenie „Dzień Dobry TVN” wystąpiła dziś Jaśmin. O czym mówi jej utwór „Słoneczniki”?