Dzień Dobry TVN

sezon 25

Dzień Dobry TVN

W związku z rosnącą liczbą chorych na Covid-19 i brakiem lekarzy w szpitalach, wielu dyrektorów poprosiło o pomoc wolontariuszy. Na czym dokładnie polega ich wsparcie w czasie pandemii koronawirusa? O swojej działalności opowiedzieli studenci medycyny z Katowic.

Dom Seniora "Złote Borki" i ich wygrana z koronawirusem

82 seniorów, w tym dwie osoby w wieku ponad 100 lat i 38 pracowników domu seniora "Złote Borki" na Opolszczyźnie to już oficjalnie ozdrowieńcy. Placówka wygrała walkę z koronawirusem, nie ma tam nowych przypadków zakażeń. Jak tego dokonali? O tym opowiedzieli w „Dzień Dobry TVN”.

Co chroni przed COVID-19?

Przyjęło się, że koronawirusa najciężej przechodzą osoby starsze oraz ci, którzy mają problemy z układem oddechowym. Czy rzeczywiście tak jest? O tym opowiedzieli prof. Krzysztof J. Filipak, kardiolog, internista i farmakolog kliniczny z WUM oraz Ola Stanisławska, której wszyscy domownicy byli zakażeni, a ona miała ujemny wynik testu.

Anna Płaszczyk - wyjątkowa obrończyni zwierząt

Anna Płaszczyk w 2014 roku, z ramienia fundacji Viva!, została koordynatorką akcji mającej doprowadzić do likwidacji transportu konnego nad Morskie Oko. Zasłynęła bezkompromisowością, konsekwencją i odwagą. Nie przestraszyła się nawet podczas konfrontacji z przewoźnikami, którzy wjechali wozami w manifestujących działaczy. O swojej działalności opowiedziała w „Dzień Dobry TVN”.

Czym dokładnie zajmują się łowcy meteorytów?

Łowcy meteorytów to ludzie, którzy zajmują się poszukiwaniem tych bardzo drogich kamieni. Prywatnych kolekcjonerów meteorytów jest coraz więcej. W ciągu kilku lat ich ceny wzrosły trzykrotnie - wynoszą od 1 do 1000 euro za gram - w zależności od typu meteorytu i jego pochodzenia. Kulisy swojej pasji w „Dzień Dobry TVN” zdradził Marcin Cimała.