Dzień Dobry TVN

sezon 25

Dzień Dobry TVN

Co wspólnego z odzyskaniem przez Polskę niepodległości ma malutka kanadyjska miejscowość przy ujściu rzeki Niagara do jeziora Ontario? Chodzi o niewielkie miasteczko – Niagara-on-the-Lake. To tam w latach 1917-1919 działał obóz szkoleniowy Kościuszko dla polskich ochotników do Armii Polskiej we Francji. Historię żołnierzy opowiedziały osoby z nimi związane.

„Projekt Bronek”, czyli podróż śladami Bronisława Piłsudskiego

Bronisław Piłsudski, starszy brat Józefa Piłsudskiego, to niezwykle ciekawa, ale niestety mało znana postać w Polsce. Jego badania nad kulturą Ajnów są uważane za niezwykle ważne w antropologii. Historię Bronisława bada Dana Onyszkiewicz – wnuczka Józefa Piłsudskiego. O swoich odkryciach opowiedziała w „Dzień Dobry TVN”.

Sławomir i Kajra i ich „Totalny love”

Kajra, czyli Magdalena Kajrowicz-Zapała towarzyszy Sławomirowi nie tylko w życiu prywatnym, ale też na scenie. Jest wokalistką śpiewającą w chórkach. Ich najsłynniejszym wspólnym popisem jest utwór "Miłość w Zakopanem", a niedawno podbili rynek muzyczny piosenką „Totalny love”. O swoim wspólnym życiu opowiedzieli w „Dzień Dobry TVN”. Na scenie programu wykonali również nowy, miłosny singiel.