Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Tomasz Siciarz kupił mieszkanie w Krakowie z widokiem na dworzec. Po pewnym czasie okazało się, że przy jego budynku ruszyła budowa kolejnej inwestycji. W wyniku tego, okna balkonowe jego mieszkania wychodzą na ścianę nowego bloku. Dlaczego dochodzi do takich sytuacji? O tym opowiedział dr Michał Wiśniewski z Fundacji Instytut Architektury. Zasady stawiania budynków i projektowania mieszkań w „Dzień Dobry TVN” przedstawił Artur Celiński z Magazynu Miasta.

Przepisy na chipsy z warzyw Szymona Czerwińskiego

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Szymon Czerwiński pokazał, jak zrobić chipsy z różnych warzyw. Zajął się między innymi burakami, batatami i jarmużem. Co zrobić, żeby ziemniaki były wyjątkowo chrupiące? - Trzeba płukać je pod wodą bieżącą, żeby wypłukać całą skrobię – wyjaśnił.

Czy cierpimy na głód dotyku?

Przyjęliśmy w Polsce model amerykański – założyliśmy, że dotyk w relacjach innych niż romantyczne, rodzinne czy przyjacielskie, jest niewskazany. Tymczasem brak dotyku powoduje znacznie więcej szkód niż pożytku. Czy cierpimy na głód dotyku? O tym zjawisku w programie opowiedziała psychiatra Justyna Szyburska.

Przegląd prasy Bartosza Węglarczyka

W studiu „Dzień Dobry TVN” Bartosz Węglarczyk podzielił się najnowszymi informacji z polskiej prasy. Opowiedział między innymi o sytuacji lekarzy emigrantów w Polsce i nowych przepisach dotyczących taksówkarzy.