Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Na warszawskich ogródkach działkowych przy ulicy Głębockiej został porzucony noworodek. Dziecko zawinięte w plastikową reklamówkę znalazł przechodzień. Dziewczynka przebywa obecnie w Szpitalu Bródnowskim, a jej stan jest stabilny. Matką jest najprawdopodobniej 36-letnia kobieta, która w staniej upojenia alkoholowego wczoraj została zatrzymana. Sytuację skomentowała Marta Soczewka, kryminolog i socjolog.

Prognoza pogody

Tomasz Zubilewicz przedstawił szczegółową prognozę pogody. Czy czeka nas zima stulecia?

Toniemy w petach

Według Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce wypalamy około 40 mld papierosów. Ponad połowa niedopałków ląduje na ziemi. Katarzyna Guzek z Greenpeace Polska wyjaśniła, dlaczego jest to niebezpieczne zjawisko. – Filtry papierosowe są obecnie robione z octanu celulozy, czyli to jest po prostu tworzywo sztuczne. W związku z czym ono się nie degraduje. Czasem nawet rozłożenie takiego niedopałka może potrwać kilka lat – powiedziała. Co znajduje się w filtrach papierosów? Do jakiego kosza powinno się wyrzucać niedopałki?

Najmodniejszy warzywniak w Olsztynie

W Olsztynie znajduje się najsłynniejszy warzywniak w kraju, który prowadzi niepełnosprawny pan Mariusz. Jak wygląda jego dzień pracy? Warzywniak został rozsławiony dzięki panu Krzysztofowi, który pewnego razu opisał historię pana Mariusza i zaapelował do sąsiadów, aby robili zakupy lokalnie.

Anna Karwan prywatnie – od kelnerki do gwiazdy estrady

Basia Pasek wybrała się na spacer z wokalistką Anną Karwan, która pokazała Warszawę swoimi oczami. Które miejsca są dla niej szczególne? Jakie ma związane z nimi wspomnienia? Jak zaczęła się jej kariera muzyczna? Jak łączy bycie mamą i bycie wokalistką? Jakie doświadczenia życiowe ją ukształtowały?

Wieści z show-biznesu

Barbara Pasek sprawdziła, jakie były najważniejsze wydarzenia w show-biznesie. Czy możemy spodziewać się nowego świątecznego hitu Georga Michela?