Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Nauczycielka Katarzyna Maciąg oraz metodyk dr Marzena Żylińska rozmawiały o tym, jak motywować uczniów do nauki. Dlaczego ważne jest zastąpienie czerwonego długopisu, którym nauczyciele sprawdzają prace uczniów, innym kolorem? – Jesteśmy wszyscy wychowani w kulturze błędu, czyli nasza uwaga była zawsze kierowana na nasze deficyty, a nie na nasze zasoby – podkreśliła Żylińska. – Propagujemy metodę zielonego ołówka, musimy odejść od kultury błędu i stworzyć kulturę wspierania rozwoju – dodała.

Odpicowane mieszkanie – minimalizm i symetria

Katarzyna Jaroszyńska z „Dzień Dobry TVN” odwiedziła Katarzynę Motyl-Kitalę i Damiana Kitala w ich domu. Jaki mieli pomysł na aranżację wnętrz? – Na co dzień dobrze czuję się w minimalizmie, mam też obsesję na punkcie symetrii – zdradziła Motyl-Kitala.

Dorosłe życie z mleczakami

Czy w dorosłym życiu można mieć zęby mleczne? Okazuje się, że tak. Opowiedzieli o tym goście programu Joanna Mrzewa, która musiała wyrwać mleczaki w wieku 29 lat i wstawić implanty oraz Marek Konkolewski, który w wieku 50 lat stracił mleczne trójki. Stomatolog Michał Dudziński wyjaśnił, jakie mogą być powody występowania mleczaków u dorosłych.