Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Gościem „Dzień Dobry TVN” była Heidi Murkoff – guru matek na całym świecie i autorka kultowych poradników dla rodziców, które sprzedały się w nakładzie ponad 40 mln egzemplarzy. – Wyszłam za mąż i nagle „ups… zaszłam w ciążę”, tego się nie spodziewałam. Więc poszłam do księgarni i nie było w ogóle żadnych przydatnych książek, a miałam setki pytań, miałam tysiąc zmartwień. Dwie godziny przed rozpoczęciem połogu napisałam propozycję, zarys książki, która potem stała się książką „W oczekiwaniu na dziecko”. Po prostu chciałam, żeby inni rodzice lepiej sypiali w nocy niż ja i mój mąż. Więc byłam mamą, która miała misję – zdradziła Heidi Murkoff. Czy zmieniłaby coś w swoich poradnikach? Czy dziś napisałaby je inaczej? Skąd czerpie wiedzę? Jakie jeszcze pytania do autorki mieli widzowie?

Pierwszorzędne stylizacje z ubrań z drugiej ręki

Adam Chowański pokazał, jakie stylizacje można stworzyć z wykorzystaniem ubrań z second handu.

Pogoda na dziś

Bartek Jędrzejak przedstawił szczegółową prognozę pogody.

Zaskakujące oblicza depresji

Maciej Kulhawik to iluzjonista, który wziął udział w 12. edycji programu „Mam talent!” i przeszedł do fazy półfinałowej. – Do tego przekonał mnie mój przyjaciel. Nie – pójść i pokazać kolejną sztuczkę, ale może jednak szerszej publiczności opowiedzieć moją historię – zdradził Maciej Kulhawik. Okazuje się, że artysta od 12 lat cierpi na ataki paniki, nerwicę lękową i depresję. Jak radzi sobie z chorobą? Co sprawia, że mimo przeciwności, z powodzeniem występuje na scenie?

Depresja maskowana uśmiechem

– O depresji mówi się dużo, ale mówi się jakby w jednym kontekście – powiedział dr Sławomir Murawiec. W powszechnej świadomości na depresję cierpią osoby smutne, ukrywające się przed światem. Tymczasem z chorobą zmaga się wiele osób aktywnych, wiele gwiazd, wiele osób także skrywa depresję za uśmiechem. – Jest to rodzaj na pewno jakby walki z chorobą, ale też walki trochę ze sobą – powiedział psychiatra. Jak poznać, że uśmiech maskuje tylko depresję? Jakie symptomy powinny zwrócić uwagę otoczenia i co można zrobić, by pomóc osobie chorej na depresję?