Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Akronim TATT pochodzi od angielskich słów „Tired All the Time”, czyli „zmęczony przez cały czas” i opisuje syndrom polegający na ciągłym zmęczeniu i poczuciu rozbicia, które towarzyszy nam stale. Jak bardzo niebezpieczne może być chroniczne zmęczenie? O tym zjawisku w „Dzień Dobry TVN” opowiedziała internista dr Ewa Czernicka-Cierpisz.

Jakie tajemnice ukryte są w egipskich mumiach?

Mumie podziwiać możemy w wielu miejscach na całym świecie. Jakie tajemnice kryją? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedzieli egiptolożka z Muzeum Archeologicznego w Krakowie Agnieszka Żero oraz radiolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Andrzej Urbanik. W jaki sposób mumie są badane?

Kuchnia Samar Khanafer i bakłażan w roli głównej

W kuchni programu Samar Khanafer przygotowała między innymi smażone talarki z bakłażana z czosnkiem. - Najlepszy jest bakłażan smażony, ponieważ tłuszcz jest nośnikiem smaku – wyjaśniła.

Czego nie mówić świeżo upieczonej mamie?

Świeżo upieczona mama nie ma lekko. Musi poradzić sobie zarówno z wieloma nowymi wrażeniami, jak i nadmiarem informacji. Szczególnie o to drugie nietrudno, gdy wszyscy wokół mają dla niej zatrzęsienie dobrych rad. Czego nie należy mówić świeżo upieczonej mamie? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedziały: blogerka i mama trójki dzieci Maria Wolna-Pasek oraz mamy dwójki dzieci Irmina Chrobak i Agnieszki Szaniawska.