Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Strażacy z OSP Poznań – Głuszyna razem z przedszkolakami nagrali film instruktażowy pokazujący, jak zrobić korytarz życia. Hasło, które im przyświecało, brzmi: „Korytarz ratunkowy to dziecinnie proste”.

Kontrowersyjna reklama poruszyła opinią publiczną

Karolina Piasecka była ofiarą przemocy domowej, teraz wystąpiła w kontrowersyjnej reklamie firmy produkującej rajstopy. Jej celem miało być zwrócenie uwagi na problem przemocy w rodzinie, reklama spotkała się jednak z negatywnym obiorem przez opinię publiczną. Dlaczego Karolina Piasecka zdecydowała się wziąć udział w tej kampanii? Dorota Minta natomiast wyjaśniła, dlaczego kampanie reklamowe muszą szokować. – Każdy sposób na powiedzenie o tym, że przemoc domowa jest złem, jest przestępstwem, że należy jej się sprzeciwiać i mówić głośno „nie”, jest dobry – powiedziała psycholog.

Szczegółowa prognoza pogody

Bartek Jędrzejak przedstawił szczegółową prognozę pogody na dziś.

Nietypowa lekcja patriotyzmu w przedszkolu

W przedszkolu w Bielsku-Białej odbyła się nietypowa lekcja patriotyzmu przeprowadzona przez członków grupy rekonstrukcyjnej „Beskidy”. Przynieśli ze sobą rekwizyty, wśród których znalazły się, m.in. repliki granatów, karabinów i pistoletów. Rada rodziców wystosowała oświadczenie wyjaśniające, jak przebiegały zajęcia i, że „nie nawiązywało do zachowań agresywnych czy ksenofobicznych”. Czy spotkanie w takiej formie było potrzebne? Czy małe dzieci rozumieją czym jest broń, wojna, ojczyzna, patriotyzm? O tym mówiła Monika Perkowska, psycholog dziecięcy.

Prywatny fotoradar, czyli inicjatywa społeczna, która odniosła skutek

Na jednej z ulic przy szkole w Chotomowie kierowcy samochodów bardzo często nawet dwukrotnie przekraczają dozwoloną prędkość 40 km/h. Lokalne władze i policja były bezradne w tej sytuacji, dlatego rodzice postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zainstalowali radar. Marcin Mizgalski wyjaśnił, w jaki sposób działa urządzenie i czy jest ono zgodne z prawem. Jakie skutki przyniosła ta inicjatywa?

W Polsce brakuje 68 tysięcy lekarzy

W Polsce jest 137 tys. lekarzy wykonujących zawód, brakuje 68 tysięcy. Na 1000 mieszkańców przypada średnio 2,4 lekarza, a średnia europejska wynosi 3,6. Których specjalistów brakuje najbardziej? Jakie to ma znaczenie dla pacjentów? Jak rozwiązać ten problem? O tym rozmawiali dziennikarka medyczna Aleksandra Kurowska oraz Łukasz Jankowski z Okręgowej Izby Lekarskiej.