Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Jerzy Owsiak poinformował, że część Nagrody imienia Andrzej Wajdy przekaże na rzecz poznańskiego zoo. To właśnie do tego ogrodu trafiło siedem tygrysów, które utknęły na granicy z Białorusią. Dyrekcja zoo chciałaby stworzyć azyl dla takich zwierząt, ale potrzebne jest do tego 6 milionów złotych. O wsparciu dla akcji opowiedział w „Dzień Dobry TVN”.

Czy bank powinien wypłacić pieniądze, jeśli kredyt został wcześniej spłacony?

W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego kredytodawca powinien proporcjonalnie obniżyć i zwrócić wszystkie koszty takiego kredytu. Na czym dokładnie to polega? W „Dzień Dobry TVN” o tajnikach spłacania kredytów opowiedział Marcin Jaworski z Biura Rzecznika Finansowego.

Jak to się stało, że Pan Zdzisław został kolegą Pani Jadwigi?

Zdzisław Furmaniuk jest kierowcą autobusu. Pewnego dnia na zmianie znalazł torebkę z kluczami i dużą ilością pieniędzy. Postanowił odnaleźć jej właścicielkę i oddać dobytek osobiście. Tak poznał Jadwigę Smolińską. W jaki sposób jej pomógł? O swojej pracy i pomaganiu ludziom kierowca opowiedział w programie.

Dlaczego młodzież nie chce chodzić na religię?

Coraz więcej uczniów rezygnuje z udziału w lekcjach religii. Wśród przyczyn takiego trendu można wymienić m.in. podwójny rocznik, tłok w szkołach i lekcje do późnych godzin wieczornych. Co jeszcze wpływa na niską frekwencje młodzieży na lekcjach religii? O tym opowiedzieli: katechetka Aneta Rayzacher-Majewska oraz współautorzy i prowadzący zajęcia Katecheza 2.0 Kacper „Kacu” Gudzikowski i Bartek Krakowiak.