Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Odetta Sarga i Katarzyna Jasińska opowiedziały w „Dzień Dobry TVN” o swojej decyzji powrotu do rodzinnego domu. - To była trudna decyzja, jeżeli człowiek już się usamodzielni – powiedziała Jasińska. – Mam bezgraniczną pomoc – zaznaczyła Sarga.

Kiedy życie zmusza do powrotu pod dach rodziców

Czy kobiety słusznie winią siebie za to, że są zmuszone do powrotu do rodziców? – Dom rodzinny stanowi takie koło ratunkowe – powiedziała Joanna Heidtman, psycholog, socjolog. – Koło ratunkowe jest od tego, żeby je chwycić i płynąć dalej – dodała. Monika Mądrzejewska, która wróciła na jakiś czas do domu rodziców, opowiedziała o swoich doświadczeniach. Jak odnaleźć się po latach w domu rodziców?

Rowery ratunkiem dla świata?

Peter Walker to brytyjski dziennikarz, który odwiedził dziesiątki miast i w swojej książce dowodzi, że rowery mogą uratować świat. Dlaczego nie jest zwolennikiem zakładania kasków podczas jazdy rowerem? – Jeśli tworzysz prawo zmuszające ludzi do ich noszenia to powstają niepotrzebne problemy – powiedział. Dlaczego tak uważa? – Problem w tym, że zbyt wielu polityków widzi w kaskach jedyną opcję na zapewnienie bezpieczeństwa rowerzystom – zaznaczył. Jak można zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów? Jakie korzyści płyną z zamiany samochodu na rower?

Ciekawe gadżety zasilane zieloną energią

Dawid Kozioł to poszukiwacz eko gadżetów. W studiu programu pokazał gadżety zasilane zieloną energią. Jak działa zegarek, który aby działał trzeba go zalać wodą?