Agresja to nie tylko czyny, ale również słowa, zachowania, gesty lub nawet ich brak. Jak rozpoznać pasywną agresję? - To forma komentarza, czasem milczenia, zachowania, które pod takim płaszczykiem elegancji, być może nawet komplementu czy miłego słowa, ma w sobie uszczypliwość, wrzuconą szpileczkę, która ma jednak trochę zaboleć - wyjaśniła psycholog Joanna Chmura. Czasem to rodzice lub partnerzy karzą swoich bliskich milczeniem lub brakiem uwagi. Jak reagować na taki rodzaj agresji? Czy da się przed nią obronić?
W dzisiejszym programie Oskar Netkowski przedstawił najnowsze komentarze z naszych mediów społecznościowych. Jakimi spostrzeżeniami podzielili się widzowie „Dzień Dobry TVN”? O jakich planach na weekend opowiedzieli?
Do Dubaju zawiozła koniakowskie koronki. Japonię i Stambuł zaskoczyła papierowymi koronami. Budzi modę na polską ludowość wśród gwiazd, ale przede wszystkim dzieli się wiedzą. Kim jest Beata Bojda? - Jestem nauczycielką. Po maturze skończyłam studium nauczania języka polskiego i uczyłam aż do urodzenia córki. Później, przez 30 lat po ukończeniu specjalnej szkoły, pracowałam jako makijażystka. Po 50. rozpoczęłam studia na kierunku projektowania ubioru. Postanowiłam wykorzystać sztukę ludową i to się spodobało - opowiedziała projektantka.
Bungee fitness pojawił się w Polsce niedawno, a już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Celem ćwiczeń jest wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych. W dzisiejszym programie prosto ze skocznego treningu prognozę pogody przedstawiła Żaneta Rosińska. Jak prezenterka poradziła sobie z liną do skoków na bungee? Jakie wiadomości meteorologiczne zdradziła?
Polska medycyna odnosi wiele sukcesów na świecie. Za niezwykłymi wynikami z dziedziny otolaryngologii stoi jedno nazwisko: Skarżyński. Dziś w studiu gościliśmy wybitnych profesorów Piotra i Henryka Skarżyńskich. Czym zajmuje się prezydent Międzynarodowej Rady Doradczej Amerykańskiej Akademii Otolaryngologii? - Dzięki tacie operacje, które pokazywały ogromne możliwości dla pacjentów, zostały wprowadzone wcześniej w Polsce niż w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu mieliśmy płaszczyznę do współpracy i wspólnego połączenia sił. My też kilka rozwiązań od nich przenieśliśmy na polski grunt. Teraz polscy pacjenci mogą korzystać z najnowszych rozwiązań - wyznał Piotr, który jako prezydent rady ma realny wpływ na polską medycynę. Na czym polegają nowatorskie metody? Dlaczego i ojciec, i syn poszli tą samą drogą?