Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Co roku na polskich drogach odbywa się akcja „Znicz”. Niestety już podczas pierwszego dnia policja zanotowała aż 75 wypadków, w których zginęły cztery osoby, a 92 zostały ranne. Zatrzymano 150 nietrzeźwych kierowców. O tym, jak w czasie tych kilku świątecznych dni dojechać bezpiecznie na cmentarz i wrócić do domu opowiedział Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego.

Niezwykły odzew na zbiórkę po tragicznym wypadku na Bielanach

To wydarzenie wstrząsnęło całą Polską - na warszawskich Bielanach przy ul. Sokratesa został śmiertelnie potrącony mężczyzny, który w ostatnim momencie uratował swoją żonę i małe dziecko. Przyjaciele rodziny, w tym Witold Peszczyński zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla wdowy i synka. O akcji i przyjaźni ze zmarłym Peszczyński opowiedział w „Dzień Dobry TVN”.

Jak ma działać lekarz na telefon?

Od 1 listopada 2019 roku pacjent może konsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej przez telefon lub internet. Ministerstwo wierzy, że dzięki temu zmniejszą się kolejki w przychodniach. A jak do tego pomysłu odnoszą się lekarze? W „Dzień Dobry TVN” swoją opinię wyraził lekarz rodzinny i rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce Michał Sutkowski.