Dzień Dobry TVN

sezon 12

Dzień Dobry TVN

Do poznańskiego zoo dotarły tygrysy, które były przewożone z Włoch do Dagestanu. Jeden z nich zmarł na granicy polsko-białoruskiej. W jakim stanie są pozostałe zwierzęta i jaki będzie ich dalszy los? O tym opowiedziała rzecznik zoo Małgorzata Chodyła.

Pogoda na zbliżające się święta

Bartek Jędrzejak przedstawił prognozę pogody na Wszystkich Świętych.

Prawne komplikacje dotyczące miejsca pochówku

– Kult osoby zmarłej to jest prawo osobiste, które jest chronione przez kodeks cywilny wprost – powiedział radca prawny Przemysław Ligęzowski, który wyjaśnił, jakie funkcjonuje prawo do pochówku. Czy pogrzeb i rodzinny grób mogą rodzić rodzinne konflikty? Jak nie stracić prawa do grobu?

W świecie magii

W szkole magii Łukasza Ogonowskiego i Cezarego Dobrowolskiego młodzi adepci uczą się sztuczek magicznych. – To, czym się zajmuję, chcę po prostu przekazać tę pasję swoją dzieciom, przekazać takiego właśnie konika. Może w przyszłości, kto wie, też będą występować – powiedział iluzjonista.

Jak ostrzec dzieci przed zagrożeniem?

Marta Skierkowska, psycholog z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, opowiedziała o tym, jak przygotować dzieci na sytuacje niebezpieczne i jak nauczyć je czujności. – Ważne jest, żeby znały podstawowe zasady bezpieczeństwa, miały taki plan bezpieczeństwa, który obejmuje pięć zasad – powiedziała specjalistka. – Ważne jest, abyśmy pamiętali, że zawsze bezpieczeństwo dziecka jest odpowiedzialnością osób dorosłych – dodała. Jak sprawić, by Halloween było bezpieczną zabawą dla dzieci?