Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Szymon Świerzewski i Marcin Wyrostek – mistrzowie akordeonu

Szymon Świerzewski ma 14 lat i już został okrzyknięty mistrzem gry na akordeonie. Kiedy i w jakich okolicznościach zrodziła się jego pasja? Z jakich sukcesów jest najbardziej dumny? W „Dzień Dobry TVN” nastolatek wraz ze swoim mentorem Marcinem Wyrostkiem opowiedział o życiowych sukcesach i miłości do muzyki. O czym marzy?

Piotr Snopczyński o swojej pasji do gór

Bartek Jędrzejak spotkał się w Zieleńcu z himalaistą Piotrem Snopczyńskim i zapytał go, gdzie zrodziła się jego miłość do gór i zimowej wspinaczki. – Trzeba mieć pokorę w górach – wyjaśnił.

Dorota Wellman i jej przepisy na domowe obiady

Dorota Wellman przygotowała swoje popisowe dania na domowy obiad. Opowiedziała również, w jaki sposób ugościć swoich najbliższych znajomych. - Chodzi o to, żeby ludzi przyjmować w domu, a nie znać się tylko z Facebooka – wyjaśniła.

Sarah Gordy - pierwsza osoba z zespołem Downa z tytułem naukowym

Świetnym przykładem tego, że osoba z zespołem Downa może się rozwijać i spełniać swoje marzenia, jest Sarah Gordy - pierwsza osoba z zespołem Downa z honorowym tytułem naukowym. Aktorka uzyskała tytuł doktora prawa na Uniwersytecie Nottingham. Jakie sukcesy ma jeszcze na koncie? W rozmowie z Anną Senkarą opowiedziała o swojej karierze i życiu z chorobą. - Moje życie jest nieoczekiwaną podróżą – zdradziła.

Jak wygląda życie z dzieckiem z zespołem Downa?

Zespół Downa  to choroba genetyczna, która charakteryzuje się niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub średnim. Jak w życiu radzą sobie dorośli z zespołem Downa? Dwudziestojednoletni Michał Topaczewski wraz ze swoją mamą Aliną opowiedzieli o dorosłym życiu chłopca i jego edukacji. Psycholog dziecięcy Aleksandra Piotrowska wyjaśniła również, jak wygląda rzeczywistość dorosłych osób z zespołem Downa.