Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Mistrzowska kuchnia "MasterChefa"

W kuchni rządziło dziś mistrzowskie trio z siódmego sezonu programu "MasterChef". Finaliści Martyna Chomacka, Aleksandra Nguyen i Laurentiu "Lorek" Zediu postanowili wykorzystać w swoich przepisach czekoladę. I to nie tylko na słodko. Przygotowali m.in. kaczkę w sosie czekoladowym i bezglutenowy tort brownie z truskawkami.

Magdalena Cielecka idealną Joanną Chylką?

Zakończyły się zdjęcia do serialu, który powstaje na podstawie książek Remigiusza Mroza o bezwzględnej prawniczce Joannie Chyłce. W główną rolę wcieliła się Magdalena Cielecka. Czy dobrze czuję się grając tak bezpośrednią postać, którą znają tysiące Polaków? - Wszystkich miłośników tej prozy i postaci nie zadowolę. Dla jednych jestem za łagodna, dla innych za ostra, dla jednych za stara, dla drugich za młoda - zażartowała aktorka w rozmowie z Kingą Burzyńską.

Skąd Remigiusz Mróz czerpie inspiracje?

A w studiu autor serii o Joannie Chyłce zdradził, czym inspiruje się pisząc swoje powieści. Czy podoba mu się Magdalena Cielecka w roli jego książkowej bohaterki? Kogo pisarz zagrał w serialu?

Festiwal rzeźby lodowej w Poznaniu

Maciej Dolega odwiedził Poznań, skąd zaprezentował prognozę pogody. Stolicę Wielkopolski wybrał nieprzypadkowo - odbywa się tam teraz festiwal rzeźb lodowych, które można zobaczyć na poznańskim rynku.

"Kobieta na krańcu świata" świętuje 10 lat

Program "Kobieta na krańcu świata" powstaje już od 10 lat. Z okazji tego jubileuszu prowadząca Martyna Wojciechowska opowiedziała o pracy na planie produkcji i bohaterskich kobietach z różnych krajów, którym udział w programie pomógł zmienić życie. Jak jest on odbierany w innych państwach? - Ten program jest totalnie międzynarodowy - wyjaśniła.