Dzień Dobry TVN

sezon 48

Dzień Dobry TVN

Joanna Prorok chorowała 20 lat. Kiedy była nastolatką lekarze zdiagnozowali u niej wadę serca. Zawsze chciała żyć normalnie, lecz ratunkiem mogła być jedynie transplantacja serca. Dziś dzięki 19-letniemu dawcy kobieta doczekała się dwójki dzieci. Niestety syn również urodził się chory. Co napędzało kobietę do wytrwałości? - Moim jedynym ratunkiem był blog. Mogłam wyrzucić swoje emocje: strach, ból oraz radość, moje cierpienie. Zablokowałam wszystkie komentarze, po prostu pisałam taki mój pamiętnik. Później zaczęłam walczyć, żeby zobaczyć jak moje dzieci będą dorastały - wyznała Joanna. Jak zareagowała, gdy pierwszy raz po operacji udało jej się wejść po schodach na czwarte piętro?

Michał Witt badał serca Chopina i Kościuszki

Michał Witt o słynnych polskich sercach wie bardzo dużo. Dyrektor Instytutu Genetyki Człowieka PAN miał okazję zbadać serca Fryderyka Chopina oraz Tadeusza Kościuszko. - Przyszła II wojna światowa, gdy serce Kościuszki znajdowało się w Warszawie. Po dwóch latach odnaleziono je w gruzach Katedry św. Jana - powiedział genetyk. Co wskazały nowoczesne metody biologii molekularnej? Na co tak naprawdę zmarł bohater dwóch narodów?

Autorski przegląd prasy Andrzeja Stankiewicza

Swój autorski przegląd prasy w dzisiejszym programie przedstawił Andrzej Stankiewicz. Dziennikarz przedstawił najnowsze wiadomości z kraju i ze świata. Dlaczego UE wstrzymuje rozliczenia środków na rozwój polskich regionów? Co to ma wspólnego z naszym sądownictwem?

Rzeźbiarka z piłą spalinową

Od 10 lat jest dyrektorem Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. Całkowity przypadek sprawił, że Natasza Sobczak zaczęła również rzeźbić. - Zaczęło się to bardziej od żartu. Daliśmy Nataszy wielką piłę spalinową, prowadnica miała chyba ze sto centymetrów. W trzech ją asystowaliśmy. Na początku nie wychodziło to tak, jak powinno - wyznał rzeźbiarz Andrzej Mirończuk. Dziś miłośniczka sztuki pracę przed komputerem zamienia na piłę i bryłę drewna. Czym jest dla niej nowe hobby? Jakie jeszcze ma zainteresowania?