Dzień Dobry TVN

sezon 12

Dzień Dobry TVN

Do masowego zatrucia pokarmowego doszło w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Sanoku. Zachorowało aż 97 osób. W wyniku przeprowadzonych badań sanepidowskich okazało się, że powodem zbiorowego zatrucia była salmonella. Jak doszło do tej sytuacji? – Dzieciaków zgłosiło się naprawdę dużo, musieliśmy uruchomić dodatkowy personel – wyjaśniła pediatra Patrycja Florek. O tego typu wydarzeniach w polskich szkołach opowiedziała w „Dzień Dobry TVN” rzecznik prasowy Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Joanna Narożniak. Kto odpowiada za bezpieczeństwo posiłków dzieci?

Na co należy uważać przy wymianie opon?

Sezonowa wymiana opon jest bardzo ważna. Można jednak przy niej popełnić kilka błędów. Ekspert rynku oponiarskiego Piotr Sarnecki opowiedział o tym, na co należy uważać przy wymianie opon. Czy będąc klientem zakładu mechanicznego, mamy gwarancje dobrze założonych opon?

Czego nie należy robić podczas jazdy samochodem?

Mariusz Pudzianowski kilka dni temu na zamieścił zdjęcie, które wywołało burzę. Gwiazdor KSW zrobił fotografię za kierownicą swojego samochodu ciężarowego. Internauci skrytykowali go za używanie telefonu podczas jazdy i brak zapiętych pasów. O tej kontrowersji i zasadach, jakie powinni przestrzegać kierowcy w „Dzień Dobry TVN” opowiedział rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

Na 16. piętro bez windy. Jak radzą sobie mieszkańcy?

W jednym z gdańskich bloków mieszkańcy od kilku tygodniu nie mogą jeździć windą. Budynek ma 16 pięter, więc dla niektórych jest to duża niedogodność. Firma ochroniarska zaczęła pomagać starszym osobom wnosić zakupy. – Zostały postawione krzesełka pomiędzy piętrami – zdradził mieszkaniec bloku Bartłomiej Sternal. Jak radzą sobie inni?

Czy katolik może obchodzić Halloween?

Halloween to amerykańskie święto, które zyskuje coraz więcej sympatyków na całym świecie. Także w Polsce coraz więcej imprez oraz zabaw w tym terminie powiązanych jest ze zwyczajami święta Halloween. Czy ta tradycja powinna być kultywowana? Czy katolik może obchodzić Halloween? O tym w studiu programu opowiedział Pallotyn ks. Przemysław