Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Stanisław Zalewski i jego wstrząsająca historia. Jak trafił do obozu Auschwitz?

Stanisław Zalewski urodził się w 1925 roku. Do Auschwitz-Birkenau trafił w październiku 1943 roku. Wcześniej został aresztowany za udział w ruchu oporu. Miał 18 lat. Później trafił do Mauthausen-Gusen, gdzie został wyzwolony. W „Dzień Dobry TVN” opowiedział swoją wstrząsającą historię. – Chleb był w obozie świętością – wyjaśnił. Co jeszcze pamięta ze swojego pobytu w obozie koncentracyjnym?

Archiwum Emanuela Ringelbluma. Jakie sekrety skrywa?

"Kto napisze naszą historię" to film Roberta Grossmana i Nancy Spielberg, który przybliża historię Emanuela Ringelbluma i założonej przez niego podziemnej organizacji Oneg Szabat. Autor i koordynator programu Oneg Szabat opowiedział o tej organizacji i hollywoodzkim filmie. Kim dokładnie był Emanuel Ringelblum? - Oneg Szabat oznacza radość soboty, ta nazwa wzięła się od tego, że ta grupa spotykała się w soboty – wyjaśnił.

Polacy znowu w kosmosie

Jedynym Polakiem, który do tej pory odbył lot kosmiczny jest generał Mirosław Hermaszewski, który w 1978 wziął udział w misji organizowanej przez Związek Radziecki. Polska Agencja Kosmiczna ogłosiła, że chce to zmienić i myśli o zaangażowaniu się w wysyłanie polskich astronautów w przestrzeń kosmiczną. Filip Chajzer przyjrzał się tym planom. W którym roku Polak mógłby ponownie znaleźć się w kosmosie? Na te i na wiele innych pytań odpowiedział prezes Polskiej Agencji Kosmicznej dr Grzegorz Brona.

Astrofotografia, czyli jak robić zdjęcia gwiazd?

Adam Jesionkiewicz zajmuje się astrofotografią od około 14-15 lat. Jego zdaniem jest to bardzo wymagająca dziedzina. Jak zacząć swoją przygodę z astrofotografią i jaki sprzęt jest do tego potrzebny? Fotograf opowiedział o swojej pasji i zdjęciach, które robi.

Marcin Wyrostek i Szymon Świerzewski w utworze "Bossa nova"

Mistrzowie akordeonu Marcin Wyrostek i Szymon Świerzewski na scenie "Dzień Dobry TVN" wykonali swoją interpretację brazylijskiego stylu muzycznego "Bossa Nova".