Dzień Dobry TVN

sezon 12

Dzień Dobry TVN

Rozpoczął się żółty tydzień, czyli tydzień profilaktyki wirusowego zapalenia wątroby, podczas którego można zaszczepić się przeciwko żółtaczce pokarmowej. – To szczepienie dobrowolne, zalecane szczególnie dla osób, które wyjeżdżają z Polski w tereny, gdzie ta choroba jest epidemiczna – cała Azja czy Afryka. To szczepienie przyjmujemy również w Polsce wtedy, kiedy pracujemy przy produkcji żywności, w zakładach kanalizacji – powiedział lekarz Paweł Grzesiowski. Wyjaśnił także, jakie istnieją typy żółtaczki i jakie objawy daje choroba. Jak można się zarazić żółtaczką?

Bartek Jędrzejak sadzi las dla Olgi Tokarczuk

Kraków postanowił zasadzić las w hołdzie dla Olgi Tokarczuk. Bartek Jędrzejak sprawdził jak idą prace. Zaprezentował także szczegółową prognozę pogody.

Porwania rodzicielskie

Były mąż pani Marty – Sebastian J. – porwał ich wspólnego syna, którego odzyskała dopiero po 3 latach. Jak wyglądało ich pierwsze spotkanie? Jak czuje się syn pani Marty? Reporter „Superwizjera” Robert Socha zdemaskował i udokumentował „biznes” Sebastiana J., który oferował innym rodzicom porwania dzieci. Ilu przestępstw dokonał? Jakie działania podejmują ograna ścigania w przypadku porwań rodzicielskich?

Więźniowie naprawiają stare rowery

W Zakładzie Karnym w Gorzowie Wielkopolskim osadzeni czynnie biorą udział w akcji #NakręconyGorzów, w ramach której naprawiają stare rowery. W ten sposób chcą zadośćuczynić swoje przewinienia i przysłużyć się z korzyścią dla społeczeństwa. – Osadzeni, którzy przychodzą tutaj, ciężko pracują, ale z drugiej strony widzę, że ta praca sprawia im dużą przyjemność – powiedział Roman Mikos, dyrektor firmy wspierającej akcję.

Jak karać piratów drogowych?

Czy kary dla piratów drogowych są adekwatne? Czy mandaty powinny być wyższe? Co można zrobić, aby zmusić kierowców do przepisowej jazdy? O tym dyskutowali Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia pomagającego ofiarom wypadków, oraz Adam Kornacki, dziennikarz TVN Turbo.