Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Dorota Wellman i jej menu na udane spotkania towarzyskie

Dorota Wellman jest królową domowych przyjęć. Dlatego właśnie w kuchni „Dzień Dobry TVN” przygotowała dania idealne dla większej ilości gości. Co zaproponowała i jaki według niej jest sekret udanej imprezy? - Co jest na stole nie jest ważne, bo z fajnymi ludźmi można gryźć suchy chleb i dobrze się bawić – wyjaśniła.

Fryderyki 2019 i aż cztery nominacje dla Lanberry

Lanberry jest nominowana w czterech kategoriach do Fryderyków. Piotr Wojtasik miał okazję porozmawiać z wokalistką o emocjach związanych z rozdaniem nagród i karierze artystycznej. Jaka była jej reakcja na nominacje? – Zupełnie się tego nie spodziewałam – zdradziła. Skąd wziął się jej pseudonim artystyczny?

Muzyczne wyzwania Patryka Kumóra

Patryk Kumór jest nie tylko utalentowanym muzykiem i kompozytorem, ale także autorem tekstów. Czy łatwiej pisze mu się piosenki dla siebie, czy dla innych wykonawców? Wokalista opowiedział o swojej karierze muzycznej i piosenkach, które tworzy. Czy zdarzyło mu się kiedyś żałować tego, że oddał piosenkę innemu wykonawcy zamiast samemu ją zaśpiewać? - Mam to szczęście pracować z naprawdę bardzo fajnymi artystami – wyjaśnił.

Jaką wytrzymałość ma lód?

Duże mrozy sprawiają, że na jeziorach i innych zbiornikach wodnych tworzy się warstwa lodu. Jaką ma wytrzymałość i dlaczego w niektórych przypadkach możemy po nim chodzić? Cezary Szmidke z Centrum Nauki Kopernik opowiedział o charakterystyce lodu. – Żeby uzyskać przezroczysty lód, zamarzanie musi odbywać się od jednej strony – wyjaśnił.