Dzień Dobry TVN

sezon 48

Dzień Dobry TVN

Kinga Burzyńska z kamerą „Dzień Dobry TVN” udała się do zielonego gniazdka Katarzyny Zielińskiej. Dom aktorki przypomina prawdziwą mieszkaniową dżunglę. - Mój taras to antidotum, w pandemii brakowało mi podróży i zielonych miejsc. Na szczęście był internet, przez który mogłam zamawiać nowe kwiaty i rośliny. Nagle mój dom zaczął obrastać w zieleń - wyznała Katarzyna. Ile roślin znajduje się w jej mieszkaniu? Jak na nowe zdobycze reaguje mąż aktorki?

Anginka - roślina, która pachnie i leczy

Pelargonia pachnąca ma niesamowite właściwości lecznicze, które warto stosować szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jak czerpać z niej najwięcej korzyści? O tym opowiedziała dziś Anna Wojtala, florystka. - Ma działania antyzapalne. Wspaniale łagodzi wszelkiego rodzaju stany zapalne gardła. Jest cudowna również na zapalenie ucha - wyznała specjalistka. Dlaczego nazywana jest anginką? Jak ją uprawiać?

Konkurs na największą dynię

Na dyniową farmę wybrała się Żaneta Rosińska. Co tam robiła? W podwarszawskim Powsinie, by popularyzować uprawę tych warzyw został zorganizowany konkurs na największą dynię. - To jest Ula, która przyjechała z Wrocławia, gdzie zdobyła tytuł najcięższej w Polsce dyni - zdradziła prezenterka. Ile waży? Korzystając z okazji Żaneta przedstawiła również prognozę pogody. Jakie temperatury nas czekają?

Radość wspólnego budowania

Trwa kolejna edycja programu „Lego Masters”. Z tej okazji zaprosiliśmy dziś uczestników kreatywnego show. Martynę Skudzawską oraz Piotr Powałowskiego w ostatnim odcinku spotkało wiele wyzwań. Jak sobie z nimi poradzili? - Pomysł to jest 70 procent sukcesu, a reszta to jest wykonanie. Było czasami widać, że najlepszy pomysł, ale gorsze wykonanie i tak wyglądał lepiej niż coś nudnego - powiedziała uczestniczka. Jakie akcenty związane z naturą włączyli do swojej budowli?