Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Ciemna strona księdza Henryka Jankowskiego

Bożena Aksamit to autorka głośnego reportażu "Sekret Świętej Brygidy. Dlaczego Kościół przez lata pozwalał księdzu Henrykowi Jankowskiemu wykorzystywać dzieci?". Z tekstu wyłania się wstrząsający portret nieżyjącego już duchownego, wieloletniego proboszcza parafii św. Brygidy w Gdańsku i kapelana "Solidarności", pod adresem którego padają poważne oskarżenia o gwałty na nieletnich. Autorka opowiedziała o tej historii i pracy nad artykułem. Jak dowiedziała się o ciemnej stronie księdza Jankowskiego?

Festiwal rzeźby lodowej w Poznaniu

Maciej Dolega odwiedził Poznań, skąd zaprezentował prognozę pogody. Stolicę Wielkopolski wybrał nieprzypadkowo - odbywa się tam teraz festiwal rzeźb lodowych, które można zobaczyć na poznańskim rynku.

Węgiel a sprawa Polska

W Katowicach trwa konferencja klimatyczna ONZ, której celem jest opracowanie działań na rzecz ochrony klimatu. Ogromne poruszenie wśród gości wywołały słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który twierdzi, że "węgiel jest naszym strategicznym surowcem, dzięki któremu mamy zapewnioną suwerenność energetyczną". W ocenie szefowej Jennifer Morgan Greenpeace odejście od węgla to konieczność. - Z moich obserwacji i podróży po świecie wynika, że w krajach, w których węgiel jest istotny, robi się wszystko, żeby to zmienić - przyznała Morgan w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Czy jesteśmy uzależnieni od węgla?

Spalanie węgla w dużym stopniu zanieczyszcza powietrze. Czy istnieją alternatywne źródła energii, które pomogą w walce z tymi zanieczyszczeniami? Cezary Szmidke z Centrum Nauki Kopernik opowiedział o różnych rodzajach energii. Jak wytwarzana jest energia geotermalna, a jak słoneczna?