Dzień Dobry TVN

sezon 24

Dzień Dobry TVN

Carla Naumburg to psycholog i pisarka. Dlaczego krzyczenie na dzieci jest szkodliwe? – Jeśli jest to stały element dialogu, to może to zniszczyć rodzinne relacje – powiedziała. – Tak nie wygląda dobre wychowanie – dodała. Jakie czynniki wpływają na rozdrażnienie rodziców i tracenie przez nich nerwów? Jak sobie z tym poradzić?

Wychowanie bez kar i krzyku?

Wychowanie bez kar i krzyku. Czy jest to możliwe? W „Dzień Dobry TVN” rozmawiały o tym blogerka i mama Mieczysława i Zygmunta Marta Lech-Maciejewska oraz pedagog dziecięcy dr Monika Just. – Nie bójmy się wyrażać emocje – powiedziała Just. – Uczymy dzieci tego, że my dorośli mamy prawo być źli, zdenerwowani, zirytowani – dodała. Jak powstrzymać się od krzyku?

Warzywa faszerowane

Kucharz Sebastian Olma zdradził przepisy na faszerowane warzywa. Co przygotował w kuchni programu?

Żywieniowe mity

Propagatorka zdrowego żywienia i dietetyk kliniczny dr Hanna Stolińska obaliła kilka żywieniowych mitów. Czy kawa może nad odwodnić? – Jest bardzo zdrowa, zmniejsza ryzyko rozwoju chorób neurodegeneracyjnych – powiedziała. – Jeżeli jest pita regularnie, to nie odwadnia organizmu – dodała. A ile powinniśmy jeść czerwonego mięsa?