Dzień Dobry TVN

sezon 24

Dzień Dobry TVN

Jak na zwierzęta domowe wpływa zmiana klimatu? Rozmawiali o tym lekarz weterynarii dr Michał Ceregrzyn oraz instruktor szkolenia psów Radosław Ekwiński. Jakie choroby zwierząt są związane z ocieplaniem klimatu?

Niewidzialna owca Helena

Radosław Fedaczyński to lekarz weterynarii z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Przemyślu. – Zawsze zajmowaliśmy się dzikimi zwierzętami – powiedział w „Dzień Dobry TVN”. - Zaczęły do nas docierać pytania czy przyjmiemy krowę, świnię – dodał. – Odkryliśmy szarą strefę, gdzie te zwierzęta są niezarejestrowane i nie mogą być kontrolowane przez organy takie jak inspekcja weterynaryjna – zaznaczył. W jakim stanie trafiła tam owca Helena?

Pogoda na dziś

Bartek Jędrzejak opowiedział o dzisiejszej prognozie pogody z Powsina.

Przygotuj rower na sezon jesienno-zimowy

Specjalista i serwisant rowerowy Dariusz Trybocki wyjaśnił, jak przygotować rower na sezon jesienno-zimowy. Jak nasmarować łańcuch? A co z oponami na zimowe wyjazdy?

Ambasador, która od limuzyny woli swój rower

Leslie Scanlon to Ambasador Kanady w Polsce i na Białorusi. Przejechał 370 kilometrów z Warszawy do Sopotu, gdzie odbył się Festiwal Literacki. – Kiedy jadę na rowerze, to oczyszcza mi to umysł i jest to dobre dla środowiska – powiedziała. Na czym polega jej praca? – Moje zadanie polega na promowaniu wartości kanadyjskich, produktów, które eksportujemy, naszej kultury – wyjaśniła.