Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Samir Zeair - transplantolog o syryjskim pochodzeniu

Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyniowej i Transplantacyjnej Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie dr. n. med. Samir Zeair pochodzi z Syrii. Jak to się stało, że trafił do Polski i rozpoczął tutaj studia medyczne?

Bardzo rzadka grupa krwi i pilny przeszczep – szczęśliwy finał historii Adama Jeża

Adam Jeż pilnie potrzebował przeszczepu wątroby. Problemem była jednak jego rzadka grupa krwi. Jak przebiegła operacja? W studiu „Dzień Dobry TVN” koordynator ds. transplantacji UCK WUM Krzysztof Zając oraz żona Adama Jeża Iwona Czaban-Jeż opowiedzieli o sukcesie tego przeszczepu. Na czym polegały trudności przed operacją i jak udało się je rozwiązać?

Magda Solich-Talanda – kolekcjonerka tytułów i rekordów

Magda Solich-Talanda to mistrzyni świata i rekordzistka we freedivingu. Na czym polega ta dyscyplina? W rozmowie z Maciejem Dolegą opowiedziała o swoich sukcesach. – Najdłużej wstrzymałam oddech na 6 minut – wyjaśniła.

Anna Zoll laureatką Pozytywki Grudnia. O czym opowiada jej film „Heart Therapy”?

Anna Zoll nakręciła film opowiadający o kobiecie, która wolny czas spędza w szpitalu z noworodkami, które zostały odebrane biologicznym rodzicom. Film został nagrodzony podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Jak wpadła na ten pomysł? W „Dzień Dobry TVN” reżyserka otrzymała również Pozytywkę Grudnia. Wraz ze swoją córką Agnieszką opowiedziała o procesie powstawania filmu i wspólnych relacjach.