Dzień Dobry TVN

sezon 12

Dzień Dobry TVN

W niedzielę na warszawskich Bielanach doszło do tragicznego wypadku – mężczyzna został śmiertelnie potrącony na pasach, zdążył jednak odepchnąć żonę i dziecko, tym samym ratując im życie. O zdarzeniu rozmawiali przyjaciel ofiary Witold Peszczyński, Janusz Popiel ze stowarzyszenia Alter Ego i policjant Sylwester Marczak. Dlaczego piesi giną na pasach? Co można zrobić, by zapewnić bezpieczeństwo na drogach?

Prognoza pogody

Bartek Jędrzejak przedstawił prognozę pogody na cały dzień. Gdzie dziś będzie najcieplej?

Pan Jerzy odzyskał wzrok po 73 latach

W wyniku nieszczęśliwego wypadku pan Jerzy jako kilkuletni chłopiec stracił wzrok. Po 70 latach dzięki specjalistom z Sosnowca pan Jerzy odzyskał wzrok. Lekarz Dariusz Dobrowolski opowiedział, jak wyglądało leczenie. Jak po zabiegu czuje się pacjent?

Premiera filmu Agnieszki Holland „Obywatel Jones”

Wczoraj odbyła się premiera najnowszego filmu Agnieszki Holland „Obywatel Jones”. To oparta na faktach historia dziennikarza, który wbrew stalinowskiej propagandzie pisał o katastrofie głodu w ZSRR. – Agnieszki filmy cechuje umiejętność podążania za bohaterem i wyciągania uniwersalnych prawd, żeby widz miał się nad czym zastanawiać, z czym empatyzować, z czym się nie zgadzać – powiedziała aktorka Patrycja Volny.

Co słychać w świecie gwiazd?

Agnieszka Jastrzębska sprawdziła, co wydarzyło się w show biznesie.

Janusz Gajos, czyli „Przyczajony geniusz”

Jacek Wakar, krytyk teatralny i teatrolog, wydał książkę „Przyczajony geniusz. Opowieści o Januszu Gajosie”. Na premierze książki pojawili się wybitni polscy aktorzy i reżyserowie, m.in. Jan Englert, Adam Woronowicz, Filip Bajon, Krystyna Janda i Jerzy Radziwiłowicz. – Jest to wielki aktor i fantastyczny człowiek – powiedziała Olga Lipińska.