Dzień Dobry TVN

sezon 12

Dzień Dobry TVN

W kolejnym odcinku „Kobiety na krańcu świata” Martyna Wojciechowska wybrała się do Indii, by poznać kulturę kinnarów, czyli indyjską trzecią płeć. Jak wyglądała jej podróż?

Kinnar – indyjska trzecia płeć

W studiu „Dzień Dobry TVN” Martyna Wojciechowska wyjaśniła czym jest trzecia płeć i kim są kinnarowie. Jaka jest ich rola w kulturze indyjskiej? – Chciałabym zaznaczyć, że wbrew temu, co mogliby sądzić niektórzy, szeroko rozumiany temat LGBT nie jest wymysłem ani zgniłego Zachodu, ani jakimś supernowoczesnym wymysłem, bo jest to jednak kultura, która 4000 lat i jest bardzo silnie zakorzeniona w Indiach, ale trzecia płeć pojawia się w wielu kulturach na świecie, nawet w Omanie, w Meksyku, na Samoa, w Albanii. To jest bardzo złożony temat – powiedziała podróżniczka.

„Geneza nienawiści” – nowy projekt Stevena Spielberga

Od poniedziałku na Discovery Channel i na playerze będzie można obejrzeć „Genezę nienawiści”. To serial, który bada jedną z pierwotnych i destrukcyjnych ludzkich emocji – czyli nienawiści. „Why we hate?” to pytanie zadał sobie Steven Spielberg. Na premierze tego wydarzenia w Los Angeles był Piotr Kraśko, który porozmawiał z twórcami serii Stevenem Spielbergiem i Alexem Gibney’em.

Zraz na raz

Andrzej Polan w kuchni „Dzień Dobry TVN” podzielił się przepisem na domowy obiad. W jego menu znalazły się różnego rodzaju zrazy i rolady, m.in.: zraz wołowy na kaszy gryczanej z burakami, zraz mielony z sosem ziemniaczano-porowym oraz roladę z ciasta drożdżowego z powidłami.

Pogoda na dziś

Dorota Gardias przedstawiła prognozę pogody i zapytała górali, jaka będzie zima w tym roku.

Siła kibicek

Co piąty kibic ekstraklasy jest kobietą. – Najlepszy sposób, żeby zabrać mnie na udana randkę to zaprosić mnie na mecz – zdradziła kibicka Monia Nowak. Jakim drużynom kibicują kobiety i skąd wzięła się ich piłkarska pasja?

Między nami kibickami

Co łączy Iwonę Guzowską, Dorotę Williams i Julię Wróblewską? Miłość do piłki nożnej. Skąd wzięło się ich zainteresowanie tym sportem? Jakim drużynom kibicują? Czy często pojawiają się na trybunach, by dopingować „swoich”?