Dzień Dobry TVN

sezon 12

Dzień Dobry TVN

Magdalena Gorzkowska to lekkoatletka, która postanowiła zdobyć koronę Himalajów. W ciągu półtora roku wspięła się na trzy szczyty: Mount Everest, Makalau i Manaslu, a przed nią jeszcze jedenaście. – W przyszłym roku na pewno chciałabym się wybrać do Pakistanu i wejść na dwa Gaszerbrumy, być może trawersem, czyli z jednego na drugi – zdradziła himalaistka. Co sprawiło, że rzuciła lekkoatletykę i wyruszyła w góry?

Zraz na raz

Andrzej Polan przygotowywał w kuchni „Dzień Dobry TVN” zrazy wołowe z buraczaną kaszą pęczak. Pokazał także, jak zrobić zraza z mięsa mielonego. Czym jeszcze szef kuchni zaskoczył widzów?

Kundelek w podróży dookoła świata

– Jest eksplorerem, uwielbia zwiedzać nowe miejsca – powiedziała właścicielka Snupiego Iza. – Lubi czasem być na plaży, lubi też czasem posiedzieć na kanapie, ale góry to jego ulubiony teren – dodał Piotr, mąż Izy i właściciel psa. Jeszcze 9 lat temu Snupi był zwykłym kundelkiem ze schroniska, od kilku lat jest podróżnikiem i odwiedził 36 krajów na 5 kontynentach. Jego los odmienili Izabella i Piotr Miklaszewszyc, którzy postanowili wybrać się w podróż dookoła świata z psem.

Olga Bołądź adoptowała psa z pseudohodowli

Dzięki fundacji Pegasus Olga Bołądź zaadoptowała Lusię, psa z peudohodowli. – Lusia całe życie mieszkała w klatce, pewnie w jakiejś stodole albo w jakimś innym ukryciu. Nie załatwiała się, w ogóle nie była zsocjalizowana, nie wiedziała co to znaczy wyjść na spacer, co to znaczy być przytuloną, pogłaskaną – wyznała aktorka, która opowiedziała, jak wygląda opieka nad straumatyzowanym psem. Olga Bołądź zaapelowała także, aby nie kupować psów z pseudohodowli.