Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Borys Szyc o sukcesie „Zimnej wojny”

W nocy z 24 na 25 lutego odbędzie się rozdanie Oscarów. "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego zdobyła aż trzy nominacje. O tym wyjątkowym filmie, międzynarodowym sukcesie oraz jego konkurentach do nagrody opowiedział w „Dzień Dobry TVN” Borys Szyc. – Jestem wzruszony i dumny, że zagrałem w tym filmie – wyjaśnił w rozmowie z Piotrem Wojtasikiem.

Co nowego w świecie gwiazd?

W studiu „Dzień Dobry TVN” Piotr Wojtasik opowiedział o hollywoodzkim sukcesie Joanny Kulig i filmu „Zimna wojna” oraz o tegorocznym rozdaniu Oscarów. Jaki znany reżyser zaprosił polską aktorkę na spotkanie? Dziennikarz wyjaśnił również, o czym opowiadają nominowane do Oscara filmy „Roma” i „Faworyta”.

Jak zadbać o bezpieczeństwo na basenie?

W ferie zimowe dzieci chętnie odwiedzają publiczne baseny. Niestety, oprócz świetnej rozrywki i zdrowego wysiłku, na pływalni możemy napotkać różne zagrożenia. Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na basenie? Ratownik i instruktorka Dorota Zembrzuska opowiedziała o sposobach na bezpieczną zabawę w wodzie. – Nikt nie krzyczy, jak się topi – wyjaśniła.

Kolorowa kuchnia z Bliskiego Wschodu na zimowe szarości

W kuchni „Dzień Dobry TVN” rządziła Marta Zalewska-Naser wraz ze swoim mężem, który pochodzi z Iraku. Przygotowali oni pyszne kolorowe menu pełne bliskowschodnich dań. Jakie dania zwykle serwują w swojej restauracji? – Nad recepturą hummusu pracowaliśmy trzy lata – wyjaśniła.

Weekend po berlińsku według Michała Cessanisa

Berlin to jeden z najmodniejszych kierunków turystycznych w Europie. Co warto zobaczyć w tym nowoczesnym mieście? Podróżnik i dziennikarz Michał Cessanis pokazał widzom „Dzień Dobry TVN” najciekawsze miejsca w Berlinie. Jakie wyjątkowe wystawy znajdują się na Wyspie Muzeów?

Niezwykły wyczyn polskich podróżników

Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki z podkarpackiego Jasła w 88 dni przeszli Łuk Karpat zimą. Pokonali 2200 kilometrów zmagając się z deszczem, brodząc po kolana w błocie, walcząc ze śnieżycami, tęgim mrozem, nocując w namiocie i chatach pasterskich. Gdzie jeszcze zdarzyło im się spać? Para podróżników opowiedziała o swoim niesamowitym wyczynie. – Największym zagrożeniem dla nas była właśnie wilgoć, mokry śnieg i opady deszczu – wyjaśnił Sławomir.