Dzień Dobry TVN

sezon 48

Dzień Dobry TVN

Katarzyna Jaroszyńska z „Dzień Dobry TVN” odwiedziła dom Kamili Gawrońskiej-Kasperskiej i marka Kasperskiego, który wygląda jak galeria sztuki. – Staramy się otaczać trochę sztuką i tym, co jest nam bliskie – powiedziała właścicielka domu.

Nieco szaleństwa w aranżacji wnętrz

Eksperta urządzania wnętrz Ewa Mierzejewska opowiedziała o nietypowych dodatkach do domu. W co warto zainwestować?

Jesienią Hiszpania papryką stoi

W kuchni programu Adrian Stojewski zdradził przepisy na hiszpańskie dania z papryką. Jak zrobić zorongollo extremeño?

Tajemnice uniwersytetu Jagiellońskiego

Dorota Wellman odwiedziła najstarszy uniwersytet w Polsce i jeden z najstarszych w Europie – Uniwersytet Jagielloński. Jakie skarby znajdują się w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego? – Najcenniejsze są berła uniwersyteckie – powiedział Krzysztof Stopka. – Mamy trzy średniowieczne berła – dodał. Co znajduje się w Sali Zielonej uniwersytetu? Co jeszcze miała okazję zobaczyć dziennikarka?

Jak powinna zmienić się polska szkoła?

Psycholożka Joanna Flis i dr Maciej Dębski z Instytutu Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego rozmawiali o tym, co powinno zmienić się w polskich szkołach. – Uczniowie dzisiaj potrzebują szkoły relacyjnej, szukają w nauczycielach oparcia i możliwości rozwiązywania problemów osobistych – powiedział Dębski. Skąd niechęć dzieci do chodzenia do szkoły?