Dzień Dobry TVN

sezon 24

Dzień Dobry TVN

Ineza, Wera, Gabi i Olga po niespodziewanej śmierci ukochanego mężczyzny – Roberta muszą wspólnie poradzić sobie z przeciwnościami losu, które je spotkały. To właśnie stanowi fabułę najnowszego serialu „Królestwo kobiet”. O pracy na jego planie opowiedziały aktorki wcielające się w główne role: Krystyna Janda, Aleksandra Adamska, Karolina Gruszecka i Gabriela Muskała.

Przepisy dla kobiet w ciąży i nie tylko

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Monika Mrozowska przygotowała zdrowe potrawy dla kobiet w ciąży i nie tylko. Jak zrobić placuszki z truskawkami?

Buchałowie – rodzina, która uratowała Romana Polańskiego

W czasie okupacji rodzice Romana Polańskiego zostali wywiezieni do obozów koncentracyjnych - matka do Auschwitz, a ojciec do Mauthausen-Gusen. W 1942 r. 9-letni Roman został ukryty w gospodarstwie Stefanii i Jana Buchałów we wsi Wysoka pod Krakowem. Po latach zostali pośmiertnie odznaczeni medalami „Sprawiedliwi wśród narodów świata”. O tym wyjątkowym akcie dobroci opowiedział wnuk Stefanii i Jana – Stanisław.

„Polański. Horowitz. Czarodzieje z getta”. Twórcy o kulisach powstawania filmu

„Polański. Horowitz. Czarodzieje z getta” to film dokumentalny w reżyserii Mateusza Kudły i Anny Kokoszki-Romer przedstawiający podróż po latach do rodzinnego Krakowa reżysera Romana Polańskiego i jego przyjaciela, fotografa Ryszarda Horowitza. Twórcy opowiedzieli w „Dzień Dobry TVN” o pracy nad filmem.