Dzień Dobry TVN

sezon 24

Dzień Dobry TVN

Dyrektorzy szkół twierdzą, że są na granicy wytrzymałości. Część z nich postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce, zawieszając zajęcia pomimo braku zgody sanepidu. Uważają, że to właściwy ruch, który pozwala zagwarantować bezpieczeństwo uczniom, nauczycielom i ich rodzinom. O powodach tego działania opowiedzieli w „Dzień Dobry TVN”. Obecną sytuację w szkołach skomentowały również Danuta Kozakiewicz - dyrektorka warszawskiej Szkoły Podstawowej nr 103 oraz prezes fundacji „Przestrzeń dla edukacji” dr Iga Kazimierczyk.

Bartek Jędrzejak i jego wizyta w Bochlinie

Bartek Jędrzejak wybrał się do Bochlina – kociewskiej wsi w woj. kujawsko-pomorskim. Postanowił zgłębić tajniki onoterapii, czyli hipnoterapii z wykorzystaniem osiołków. Opowiedział również o pogodzie na nadchodzący tydzień.

Mikołaj Rey w odwiedzinach u Panny Apteczkowej

Paulina Pietrusik, czyli Panna Apteczkowa pochodzi z Kodnia. Tu się urodziła i wychowała. Na Facebooku prowadzi profil Frykasy z Kodnia, na którym dzieli się tym, co zna najlepiej - regionalną kuchnią. Jako Panna Apteczkowa prowadzi warsztaty kulinarne dla turystów odwiedzających Kodeń i okoliczne miejscowości. Odwiedził ją Mikołaj Rey, aby dowiedzieć się, jakie zioła warto zbierać na polskich łąkach i jakie dania można z nimi przygotować.

Dlaczego witamina C jest taka ważna?

W studiu programu Mikołaj Rey zainspirowany swoimi odwiedzinami w Kodnie, opowiedział o źródłach witaminy C. W jakich produktach jest jej najwięcej? Na stole znalazły się między innymi takie skarby, jak: dzika róża czy rokitnik.