Dzień Dobry TVN

sezon 12

Dzień Dobry TVN

Tomek Torres z zespołu Afromental bierze ślub z aktorką Pauliną Łabą. Jak się poznali, jak rozwijał się ich związek i jak wyglądały ich zaręczyny? – Ja znam Tomka od wielu, wielu lat, już ponad 15 lat. I naprawdę od kiedy z Piną się złapali razem to Tomek totalnie też przeżył taką miłosną przemianę fajną – powiedział Wojciech Łozowski, przyjaciel Pauliny i Tomka.

Kolorowy klan Torresów

Gośćmi „Dzien Dobry TVN” byli Izabela i Jose Torres oraz ich syn Tomek z narzeczoną Pauliną Łabą, którzy rozmawiali o miłości, małżeństwie i różnicach kulturowych. W jaki sposób stworzyć udany związek?

Rosół niejedno ma imię

Jasiek Kuroń przygotował rosół i bulion z pulpecikami wegańskimi. Zrobił także dania, które można przygotować z resztek, np. pasztet mięsny, burger warzywny i pastę na kanapki.

Krzywdzone latami, same wymierzyły sprawiedliwość

– Było to kolejne zdenerwowanie ze strony męża, był to wieczór. W tym momencie wtedy ja już nie widziałam jakiegoś wyjścia. Siekierą uderzyłam kilkakrotnie. To taki amok – wyznała skazana. Co czują kobiety, które w samoobronie zabiły swoich partnerów? Co sprawiło, że doszło do takich tragedii?

Przemoc domowa, która prowadzi do zbrodni

– Związki przemocowe trwają latami. My się zastanawiamy, dlaczego te kobiety nie odchodzą. One nie odchodzą m.in. dlatego, że myślą, że to jest ich wina i szukają w sobie różnych rozwiązań, co zrobić, jak się zmienić, żeby może ten partner przestał bić. A poza tym, partnerzy w pewnym momencie jednak przepraszają i zmieniają to swoje zachowanie – powiedziała Daria Górka, reporterka TVN24 i autorka książki „Aż do śmierci”. Psycholog w Zakładzie Karnym nr 1 w Grudziądzu ppor. Elżbieta Kamińska wyjaśniła, jak wygląda praca z osadzonymi, które doświadczyły przemocy domowej.