Dzień Dobry TVN

sezon 12

Dzień Dobry TVN

Coraz więcej młodych ludzi zaciąga kredyty. – Pierwszy kredyt zaciągnąłem jak miałem 20-21 lat, wtedy służył temu, żeby pomóc mojej mamie – powiedział w „Dzień Dobry TVN” Marcin Seweryn, który spłaca kredyt hipoteczny i leasing. Dlaczego zdecydował się na zakup mieszkania na kredyt? – Żeby mieć je szybciej i wtedy jak kupowałem mieszkanie, to nie miałem oszczędności na koncie – dodał. Doradca finansowy Albert Opoka opowiedział ile lat najczęściej mają kredytobiorcy i na jakie cele zaciągają kredyty. Jakie błędy są popełniane przy zaciąganiu kredytu?

Młode pokolenie Polaków zadłużone po uszy?

Czy faktycznie istnieje kredyt za zero procent? Jak zacząć oszczędzać pieniądze? Rozmawiali o tym dziennikarz ekonomiczny Maciej Samcik oraz psycholog biznesu Miłosz Brzeziński. Dlaczego młodzi ludzie tak ławo wpadają w długi?

Rosół niejedno ma imię

Jan Kuroń zdradził w kuchni programu przepis na rosół.

Zawsze chcieliśmy to napisać – Polacy wykupują książki!

Polacy tłumie ruszyli do księgarń i bibliotek. Powodem jest duże zainteresowanie twórczością Olgi Tokarczuk, która została nagrodzona nagrodą Nobla za rok 2018. – Są tacy czytelnicy, którzy przychodzą po Tokarczuk codziennie – powiedziała Paulina Grzywińska, bibliotekarka z Gdańska. - Odkąd pracuję w bibliotece, to po raz pierwszy takie szaleństwo – zaznaczyła Anna Janus z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Jaką akcję zorganizowała kawiarnia w Dąbrowie Górczniej? – Każdy, kto przychodzi z książką Olgi Tokarczuk dostaje od nas kawę za jeden grosz – wyjaśniła Anna Wach. Jak władze Krakowa zamierzają oddać hołd noblistce?

Przegląd prasy

Renata Kim opowiedziała, jakie artykuły znalazły się w dzisiejszej prasie.