Dzień Dobry TVN

sezon 35

Dzień Dobry TVN

Uczniowie w szkole spędzają około 40 godzin tygodniowo. Do tego dochodzą prace domowe po szkole i zajęcia dodatkowe. Jak je wybrać, by rozwijać pasje, a nie przemęczać? O tym porozmawiały Kamila Szczawińska, modelka i mama trójki dzieci, oraz Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny.

Wschodząca gwiazda dyrygentury

Pochodzący z Ukrainy Yaroslav Shemet ma zaledwie 25 lat i jest najmłodszym w Polsce dyrygentem, będącym kierownikiem artystycznym orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej. Jest także najmłodszym wykładowcą akademickim – na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ma na swoim koncie m.in. koncerty w Europie i w Azji. Jak zaczęła się jego przygoda z muzyką? Jaki jest prywatnie?

Pudelsi i wyjątkowy koncert - "Püdel in memoriam | 35 lat"

W styczniu zmarł Andrzej Bieniasz, lider zespołu Pudelsi. 24 września odbędzie się koncert z okazji 35-lecia zespołu, poświęcony pamięci Bieniasza. W „Dzień Dobry TVN” zespół zaprezentował jeden ze swoich utworów.

Trudna sytuacja Libańczyków

Liban zmaga się z ogromnym kryzysem gospodarczym. Co drugi Libańczyk żyje w skrajnej biedzie. Ludzie nie są w stanie zapewnić swoich podstawowych potrzeb, a także wysłać dzieci do szkoły. Jeszcze kilka lat temu Libańczycy żyli na podobnym poziomie co Polacy, jednak kryzys polityczny, pandemia i wybuch w porcie spowodowały prawdziwą katastrofę. O tym, jak wygląda życie w Libanie opowiedziała Sara Nowacka, arabistka i analityczka Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.