Dzień Dobry TVN

sezon 24

Dzień Dobry TVN

Wiroon Niamtrakoon to pierwszy Taj, który zamieszkał w Polsce. W roku 1988 przyjechał do Polski z grupą osiemdziesięciu Tajów na roczny kontrakt, aby remontować wnętrza jednego z pierwszych luksusowych hoteli w Warszawie. Nie spodziewał się, że spotka tutaj miłość. Jak poznał swoją żonę? Czym się teraz zajmuje?

Kim są sprzątające Ukrainki?

Monika Sobień-Górska to autorka książki „Ukrainki. Co myślą o Polakach, u których pracują”. – Większość kobiet, z którymi rozmawiam mają wyższe studia, to dziewczyny, które skończyły np. informatykę – powiedziała. Dlaczego nie były w stanie utrzymać się na Ukrainie? Jak są traktowane w Polsce? Dlaczego często to Polki źle traktują inne kobiety, które u nich pracują? Powiedziała o tym Katarzyna Pawlikowska, ekspert ds. zachowań społecznych i konsumenckich.

Biblioteka w Rogalinie

Biblioteka, która zachwyca. To biblioteka w Rogalinie w Pałacu Raczyńskich. Wybrał się tam Bartek Jędrzejak z „Dzień Dobry TVN”.

Filipowicz – pisarz zakochany w Szymborskiej

- Kornel Filipowicz należy do takiej grupy polskich prozaików, którzy są niedocenieni – powiedział Michał Rusinek, literaturoznawca i pisarz. – Matka była dla mnie autorytetem – zdradził Aleksander Filipowicz, syn Kornela Filipowicza z pierwszego małżeństwa. – Był ojcem na odległość, którego bardzo mi brakowało – dodał Marcin Filipowicz, syn Kornela Filipowicza z drugiego małżeństwa. Jaka relacja łączyła pisarza z Wisławą Szymborską?

Laureat Nike 2020, miłośnik Beskidów, weterynarz

Radosław Rak to laureat nagrody NIKE. Jak przenikają się u niego różne światy: świat weterynarii i literatury? – Staram się, żeby sobie jakoś bardzo nie przeszkadzały – powiedział. – W każdej rzeczy, którą napisałem zwierzę jest w jakiś sposób obecne – dodał. Jak udaje mu się łączyć pracę w przychodni z pracą literacką?