Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Jakie wady płodu można wykryć na USG?

Ignacy Polak urodził się z hemimelią fibular, czyli wadą wrodzoną kończyn. Ciąża przebiegła jednak bezproblemowo, lekarz nie wykrył żadnych nieprawidłowości, a o wadzie rodzice dowiedzieli się po porodzie. – Ignaś w prawej nodze nie ma kości strzałkowej, ma tylko jednego palca i piętę – wyjaśniła mama chłopca Dominika Polak. Jaka jest przyczyna tego schorzenia? Ginekolog dr Grzegorz Południewski opowiedział również, jakie są najlepsze sposoby na wykrycie wad płodu. – W ciągu trwania ciąży powinny być wykonane minimum cztery badania ultrasonograficzne – zauważył.

Bezpieczeństwo psa po zmroku

W okresie jesienno-zimowym szybko zapada mrok i już w czasie późnych popołudniowych spacerów psy stają się mało widoczne. Są jednak sposoby, aby nasze pupile nie znikały w ciemności. Wystarczy kupić obrożę i smycz ledową albo szelki odblaskowe. Jak działają takie akcesoria?

Przegląd prasy Piotra Jędrzejaka

Mikołajowy przegląd prasy przedstawił Piotr Jędrzejak. Dziennikarz radiowy opowiedział między innymi o ciekawostkach na temat Świętego Mikołaja i rozpadzie partii Nowoczesna. Jacy prezydenci spotkali się na pokładzie samolotu do USA?